Hideo Kojima, Xbox için yeni bir oyun hazırlayacağını açıkladı.

Hideo Kojima, Xbox için yeni bir oyun hazırlayacağını açıkladı.

Microsoft’un dün düzenlediği Xbox Showcase etkinliği oyun dünyası için pek çok heyecan verici duyuruya sahne oldu.

Xbox Showcase etkinliğindeki belki de en heyecan verici duyuru ise oyun dünyasının efsanevi ismi Hideo Kojima’dan geldi. Xbox Showcase etkinliğinde sahneye çıkan Kojima, Xbox için bir oyun hazırlayacağını duyurdu.

Yaratıcısı olduğu Metal Gear serisinde ortaya koyduğu işle oyun dünyasının en saygın isimlerinden biri haline gelen Kojima, son olarak da Death Stranding ile oyun dünyasına damga vurmayı başarmıştı. Bu yüzden Kojima ile Xbox ortaklığı Microsoft için önemli bir adım.

hideo kojima 2

Hideo Kojima elinden çıkan bir Xbox oyunu fikri oyun severleri heyecanlandırmaya yetti. Ancak daha fazlasını öğrenmek isteyen oyun severlerin biraz daha beklemesi gerekecek. Çünkü Xbox Showcase etkinliğinde Kojima sadece oyunu duyurmakla yetindi. Oyunun konusu ya da türü hakkında herhangi bir detay paylaşmadı. Aynı şekilde oyun için bir isim de paylaşılmadı. Ancak Kojima Microsoft’un bulut oyun servisinin oyunda önemli bir rol oynayacağını söyledi. Ayrıca bunun hep yapmak istediği bir oyun olduğunu ifade etti.

Öte yandan bu oyunun yakın zamanda çıkmayacağını söylemekte fayda var. Kojima oyunları üzerinde uzun süre çalışıp kusursuz hale getirmeye çalışmasıyla tanınan bir isim. Genelde oyunları yıllarca hazırlık aşamasında kalıyor. Death Stranding için de yıllarca beklememiz gerekmişti. O yüzden bu oyun için de en az bir iki yıl beklememiz gerekeceğini varsayabiliriz. Zaten Kojima da “Biraz zaman alabilir.” diyerek bunun sinyalini veriyor. Üstelik Kojima ve ekibi şu sıralar yeni Death Stranding oyununu da hazırlamakla meşgul.

Netflix sevilen dizilerinin oyunlarını çıkarıyor