"Hırsızlık sende, yolsuzluk sende, namussuzluk sende"!

(+18) Gazeteci Süleyman Özışık'ın AKP hükümetini eleştirdiği videosu ortaya çıktı. Özışık videoda hükümete "Gençlik diyor ki,'ulan dangalak sen neredesin ki ben senin yanına geleyim. Hırsızlık sende, yolsuzluk sende, namussuzluk sende' " diyerek yüklendi.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Özışık kardeşlerden Süleyman Özışık'ın hükümete çok sert yüklendiği videoda, "mantar gibi" imam hatip açıldığı ve bu okullarda "içi bomboş" eğitim verildiği için sert şekilde hükümeti eleştirdiği görülürken "toplumun ahlak değerlerinin bozulmasını" da AKP hükümetine bağlaması dikkat çekti.

Süleyman Özışık'ın cinsiyetçi bir dil kullanarak yaptığı eleştiriler oldukça dikkat çekerken hükümet için "gençlik diyor ki,ulan dangalak sen neredesin ki ben senin yanına geleyim. Hırsızlık sende, yolsuzluk sende, namussuzluk sende, şu sende, bu sende.. ben senin olduğun yere niye geleyim?" dediği görüldü. 

Özışık videoda şunları söyledi:

"Televizyona bakıyorsun yok, mağazaya gidiyorum bir tane pantolon alacağım beni zorla ...... çalışıyor mağaza. Bir pantolon alıyorum beli uysa bacağı uymuyor. Bacağı uysa paçası uymuyor. Tamamı uyduğunda bir bakıyorum ki üzerime bir tayt geçirmişim taytla oturuyorum.

Çocuğum geçen sene dar dediği pantolona bu sene geniş diyor. Etrafıma bakıyorum kadın mı erkek mi, kadınla erkeği ayırt edemiyorum. Moda diye bir şey çıkmış gelmiş. Biz her şeyi tamamen cumhurbaşkanının omzuna bırakmışız. Olana bitene kanunlar hükmünde bir müdahalemiz yok. Devlet bu ülkenin ahlakını da korumak zorunda değil mi kardeşim?

Bu yönde kanun yok nizam yok. Buna karşı vatandaş tavrını ortaya koysun. Ne yapayım kardeşim gideyim birini mi döveyim ağzını burnunu mu kırayım? .... yapma diye felç mi edeyim? Ne yapacağım ben? Çürüme öyle bir noktaya gelmiş ki biz her yerde fıldır fıldır imam hatip açtık. Bir kişi çıkıp bana diyebilir mi 28 Şubat döneminin kalitesinde imam hatip var? 

Yok kardeşim. Ak Parti'den bir siyasetçi gitti kızlar dedi “bizim size oy verme garantimiz yok, biz Ekrem İmamoğlu'na oy vereceğiz”.

Niye kardeşim bunlara ne öğretiyoruz biz? Oturuyoruz orada burada diyoruz bu gençlik nereye gidiyor. Gençlik de diyor ki; “dangalak sen nerdesin ki ben senin yanına geleyim. Hırsızlık sende, yolsuzluk sende,  namussuzluk sende şu sende bu sende ülkenin değerlerine sahip çıkmıyorsun benim değerlerime sahip çıkmıyorsun. Ben senin olduğun yere niye geleyim.” Biz bu gençlere ne veriyoruz? Her yerde mantar gibi imam hatip. İçi bomboş bir şey veriyoruz. İmam hatipi bitiriyor benim çocuğum gidiyorsun olur olmaz sanatçıları anlatan sorular çıkıyor benim çocuğumun karşısına"

 

Videonun ne zaman ve nerede çekildiği bilinmiyor 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv