HKP’den 1 Mayıs’ta Taksim çağrısı

HKP’den 1 Mayıs’ta Taksim çağrısı

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), yaklaşan 1 Mayıs öncesi yayımladıkları açıklamayla Taksim’de olacaklarını duyurdu.HKP’den yapılan açıklamada, “1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda olmak, Taksim Vatanı için direnmek HKP...

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), yaklaşan 1 Mayıs öncesi yayımladıkları açıklamayla Taksim’de olacaklarını duyurdu.

HKP’den yapılan açıklamada, “1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda olmak, Taksim Vatanı için direnmek HKP için bir değerdir, bir görevdir ve ne mutlu bizlere ki bu değer, bu görev HKP ile özdeşleşmiştir. ifadelerine yer verildi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP)’den yapılan açıklama şöyle;

"1 Mayıs Alanı Taksim’dir, Taksim Vatandır, Vatan Aşktır! Bu Vatan Aşkını haykırıyoruz tüm dünyaya: “1 Mayıs’ta 1 Mayıs Alanı Taksim’deyiz”

Vazgeçemeyiz 1 Mayıs Alanı Taksim’den. Taksim’i İşçi Sınıfının Vatanı bellemişsek, insan nasıl vazgeçebilir Vatanından? Nasıl terk edebilir vatanını? Vazgeçersen bu vatandan, savaşmazsan, mücadele etmezsen bu vatan için, bunun adı cesaretsizlik, yüreksizlik, korku olmaz mı?

Biz bu ülkede; “Vatan Aşkını söylemekten ve gereğini yapmaktan korkar hale gelmektense ölmeyi yeğleyen”, Kurtuluş Partilileriz diyorsak, ne olursa olsun bedeli, 1 Mayıs’ta Taksim’de oluruz.

Eğer diyorsak; “Cesaret Vatanına sahip olmayan, vatan yaptığı toprağı koruyamaz”, olanca gücümüzle kavgaya gireriz, kavgaya dalar, Taksim Vatanımızı kurtarırız.

Biz En Halkçı Halife Hz. Ali’nin Haksızlık karşısında boyun eğerseniz, hakkınızla birlikte onurunuzu da yitirirsiniz”, deyişini devrimci anlayışımız olarak kabul etmişsek, haksız, kanunsuz bir şekilde işçilere, emekçilere yasaklanan 1 Mayıs Alanı Taksim’i özgürleştirinceye kadar, o alanda İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü, bayramımızı gönlümüzce kutlayıncaya kadar bu onur mücadelesinden vazgeçmeyiz.

Türkiye’de 1 Mayıs’ın Anavatanı ve kalbinin attığı yer Taksim’dir!"

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika