Hukuk fakültesine veteriner dekan atandı

Hukuk fakültesine veteriner dekan atandı

Üniversitelerin dekan atamalarında; 67 hukuk fakültesinin 19'unda dekanların hukukçu olmayan isimlerden seçildiği belirlendi. Abant İzzet Baysal Üniversites

Üniversitelerin dekan atamalarında; 67 hukuk fakültesinin 19'unda dekanların hukukçu olmayan isimlerden seçildiği belirlendi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü, veteriner Prof. Dr. Mustafa Alişarlı aynı üniversitenin hukuk fakültesi dekanlığına vekaleten atandı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, 2013 yılında AKP Terme Belediye başkan aday adayı olan Mustafa Alişarlı da Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nden mezun olmuştu. Rize'deki Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'daki Süleyman Demirel, Trabzon ve Yalova üniversiteleri hukuk fakültesi dekanları da ilahiyat profesörlerinden seçildi.

Hukuk fakültesi dekanları arasında, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, işletme, siyaset bilimi, Fransız dili, ziraat, iktisat ve kimya profesörü de var. Anayasa Hukuku Profesörü Kemal Gözler, “19 üniversitenin hukuk fakültelerinde hukukçu olmayan dekanlar var. İçlerinde en büyük grubu ilahiyatçılar oluşturuyor. Kendisi hukuk fakültesi mezunu olmayan bir hocanın verdiği hukuk eğitiminden ne hayır gelir?” dedi.

2014 yılında da Ankara Hayvanat Bahçesi Müdürü Mustafa Sancar, TÜBİTAK'ın önemli birimlerinden ULAKBİM'e (Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi) müdür yardımcısı olarak atanmıştı. Sancar, 2011 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı çalışıyordu. Sancar halen ULAKBİM Cahit Arf Bilgi Merkezi Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.