İBB Başkanı İmamoğlu: Bu millet bizi sevdi derdiniz ne?

İBB Başkanı İmamoğlu: Bu millet bizi sevdi derdiniz ne?

İmamoğlu ziyaretin ardından Kadıköy halkıyla bir araya geldi. AKP'nin şaibe iddialarına yanıt veren İmamoğlu, "Bu millet bizi sevdi derdiniz ne?"

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı'nı ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ziyaretin ardından Kadıköy halkıyla bir araya geldi. AKP'nin şaibe iddialarına yanıt veren İmamoğlu, "Bu millet bizi sevdi derdiniz ne?" diye sordu.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Şara Odabaşı'yla bir araya gelen İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Bu memleket ne çektiyse partizanlıktan kötü dilden çekti. O dili kullanmayacağız. O dili kullananlar siyasi alanda kendilerine meydan bulamayacaklar. Bizim insanımız güzel dili, sohbeti, kucaklamayı seviyor.

Ramazan ayı aydınlanma, arınma ayıdır. Bütün dualarınız kabul olsun.

ERDOĞAN'A TOPAL ÖRDEK GÖNDERMESİ

Ya kurban olayım burada kazın ne işi var? Beni kutlamaya mı geldiler? Kaz bile beni kutlamaya gelmiş. Bütün canlılar öyle ya da böyle bizim. Topalmış değilmiş bizim umrumuzda değil.

Ramazanda yardımlaşırken bu eldeki yardımı bu el görmeyecek. Kimsenin kalbini, ruhunu incitmeyeceğiz. "Ben yaptım kardeşim, daha ne istiyorsunuz" ukalalığı var ya... Yok öyle bir şey kardeşim. Ruhunuzdan silin atın onu.

'TÜRKİYE İTTİFAKI' YANITI

-Türkiye İttifakı diyorlar. Çok mutlu oluyorum. Biz bu ülkenin 82 milyon insanı var demiştik.

ŞAİBE İDDİALARINA YANIT

Pazartesi gününe atılmış YSK süreci var. Diyorlar ki bu millet İstanbul'da bize oy verdi belediye başkanlarımızı seçti diyorlar. 'İstanbul'da meclis üyesi oyunu bize verdiler bu yüzden çoğunluğuz' diyorlar. Aynı sandığa atılan oyda, büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var diyorlar. Buna kargalar bile güler. Karga var mı burada? Gülme sesini duydum karganın.

'ÇAMLICA CAMİİ'NE DAVET ETMEDİLER'

-Beni Çamlıca Camii'ne davet etmediler. Biz bu memlekete bizi yönetsin diye insanlar seçiyoruz. Bizim işlerimizi yoluna koysun diye belediye başkanları seçiyoruz. Kimse kendi cebinden bu ülkeye yatırım yapmıyor. Her açılış, bizim açılışımızdır. Bu milletin parasını çarçur etmeden hizmet edeceksiniz. Bizi bin defa davet etmeseler de biz onları davet edeceğiz.

YSK'YA SESLENDİ: HAKKIMIZI YEDİRMEYİZ

31 Mart seçimleriyle ilgili Pazartesi günü karar, Türkiye'nin seçimlerinin meşruluğuna, bu kardeşinizin dediği sözle yani 'kimsenin hakkını yemeyiz, hakkımızı da yedirtmeyiz' bu anlayışla hak hukuk adalet anlayışıyla sizden karar bekliyoruz.

Politika