İBB’den 3’te 2 tasarruf sağlayan aparat: Kapı kapı dağıtılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, su tasarrufunu sağlamak için İstanbullulara musluk aparatını dağıtılacağını duyurdu. Söz konusu aparatla 3'te 2 oranında bir tasarruf sağlanacağı belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kuraklı nedeniyle susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya kalan kentte, tasarruf için ücretsiz musluk aparatı dağıtılacağını duyurdu.
Söz konusu musluk aparatıyla ciddi bir su tasarrufu sağlanabileceğini belirten İmamoğlu, "Lütfen kullanalım, kullandırtalım." dedi. İmamoğlu'nun Twitter hesabından paylaştığı videoda aparatı tanıtan İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu ise şunları söyledi: "Bu yıl yağışlarımız gecikti. Bütün İstanbul halkımıza mevcut su kaynaklarımızı çok iyi kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Bu aparatla 3'te 2 oranında bir tasarruf sağlamış oluyoruz. Ayda 30 metreküp ve üzeri olan abonelerden başlamak suretiyle dağıtmaya başlayacağız. Bu hem mevcut su kaynaklarının tasarruflu kullanılmasını sağlayacak hem de abonelerimize parasal olarak bir artı kazandıracak"

Kaynak:Haber Kaynağı

Yerel Gündem