İBB’nin ‘Askıda Fatura’ kampanyasında son durum

İBB’nin ekonomik sıkıntı içindeki İstanbullular için başlattığı “Askıda Fatura” kampanyasında ödenen fatura miktarı 20 milyon lirayı, ödenen fatura sayısı..

İBB’nin ekonomik sıkıntı içindeki İstanbullular için başlattığı “Askıda Fatura” kampanyasında ödenen fatura miktarı 20 milyon lirayı, ödenen fatura sayısı 150 bini aştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun corona virüsü salgını nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan yurttaşlara yardım için 4 Mayıs'ta başlattıklarını açıkladığı “Askıda Fatura” kampanyasında bayram öncesinde ödenen fatura tutarı 20 milyon 596 bin TL'ye ulaştı.

Son duruma göre 152 bin 347 adet su ve doğalgaz faturası, yardımsever vatandaşlar tarafından ödendi. Böylece askıda bekleyen fatura sayısı  95 bin 786'ya kadar düştü.

İMAMOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından  yardım severlere teşekkür ederek “Askıda Fatura kampanyamızda 150 bine yakın ihtiyaç sahibi ailenin 20 milyonluk faturası ödendi. Bayram yaklaşırken dayanışma örneği sergileyen bütün hayırsever vatandaşlarımıza teşekkürler. Sosyal yardım ve destek çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

YARDIM İÇİN BAŞVURANLAR  1 MİLYONU GEÇTİ

İmamoğlu'nun paylaştığı son verilere göre İBB'ye sosyal yardım için başvuran kişi sayısı 1 milyon 30 bin 431'i buldu. 681 bin 94 ailenin ihtiyaç tespiti yapıldı. 321 bin 404 aileye gıda ve hijyen kolisi dağıtıldı. 35 bin 743 aileye alışveriş destek kartı verildi. 12 bin 92 kişi de psikolojik danışmanlık aldı.

NASIL YARDIM EDİLİYOR?

Ödemede güçlük çekenlere fatura desteğinde bulunmak isteyenler, 153 İBB Beyaz Masa ulaşarak ya da

Askıya sadece İBB tarafından sosyal yardım talebi onaylanmış kişiler fatura bırakabiliyor. Daha öncesinde sosyal yardım talebinde bulunmamış kişiler ise

İBB sosyal yardım incelemelerini oldukça hızlı sonuçlandırarak ihtiyaç sahiplerini onaylıyor. Askıya eklenecek faturaların, ihtiyaç sahibi olduğu onaylanmış kişilere ait olması gerekiyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika