İbrahim Gökçek’in mezarına saldırı! ‘Polis gidince çıkartıp yakacağız’

Hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in mezarına saldıran bir grup, "Polis giderse çıkartıp yakacağız" tehditleri savurdu.

Hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in mezarına saldıran bir grup, "Polis giderse çıkartıp yakacağız" tehditleri savurdu.

Grup Yorum üzerindeki baskıların kaldırılması talebiyle başlattığı ölüm orucuna 323. günde ara veren ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in mezarına yönelik saldırılar devam ediyor.

 'POLİS GİDİNCE ÇIKARTIP YAKACAĞIZ'

Kayseri Talas'ta bulunan Halef Hoca Mezarlığı girişine gelen bir grup, cenazeyi mezardan çıkartmakla tehdit etti.

Sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla birlikte mezarlık önünde bir araya gelen grup, “Teröristin mezarını istemiyoruz. Polis bir gün bekler, iki gün bekler, sonra gider. Polis giderse çıkartıp yakacağız” tehditlerinde bulundu.

Polisin mezarlığa girmesini engellediği grup, bir süre sonra mezarlık önünden ayrıldı.

ÜLKÜ OCAKLARI TEHDİT ETMİŞTİ

İbrahim Gökçek'in cenazesi geçtiğimiz gün yine Kayseri Ülkü Ocakları tarafından saldırıya uğramış, yol kesen ülkücüler cenazenin Kayseri'ye defnedilmesi durumunda cenazeyi yakmakla tehdit etmişlerdi.

 Ülkücü gruba gelen tepkilerin ardından Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı, MHP tarafından görevden alındı ve tüm ülkü ocakları bir süreliğine kapatıldı.

Yaşam