İbrahim Kahveci: Şer Güçler ekonomi desteğini çekiyor

İbrahim Kahveci: Şer Güçler ekonomi desteğini çekiyor

''Kısaca birçok ülke faiz artırımları ile ekonomilerini soğutmaya çalışırken tek başına ve tam tersi istikametten bizim Merkez Bankası geliyor. Ekonomiyi soğutmak zaten çare değil lakin ne yapacağını da bilemiyor"

Gazeteci İbrahim Kahveci, batı ülkelerinin aşırı ısınan ekonomilerini soğutmaya çalıştığını ve pandemide dağıtılan paralarını geri alma peşinde olduklarını belirterek, "FED geç kalmışlığın verdiği telaş ile şimdilerde çok hızlı faiz artırım sürecinde. ECB de buna uymaya çalışıyor lakin halen daha yavaş hareket ediyor.

Kısaca birçok ülke faiz artırımları ile ekonomilerini soğutmaya çalışırken tek başına ve tam tersi istikametten bizim Merkez Bankası geliyor. Ekonomiyi soğutmak zaten çare değil lakin ne yapacağını da bilemiyor" diye yazdı.

Varlık fiyatlarının, küresel faiz artırımları nedeniyle düştüğüne işaret eden Kahveci, "Yıllarca Şer Güçler ya da Dış Güçler saldırıyor denilen ekonomimizi aslında ayakta tutan tam da bu güçlerdi. Şimdi o destek de gidiyor. Bakalım ne olacak? Bakalım yeni denge nasıl kurulacak? Kendi kendimize ne yapacağımızı ben de çok merak ediyorum... Bekleyip görelim." diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi