İbrahim Tatlıses hakkındaki gerçek sonunda ortaya çıktı!

İbrahim Tatlıses hakkındaki gerçek sonunda ortaya çıktı!

İbrahim Talıses'in yıllardır sakladığı sır ortaya sonunda çıktı. Milyonlar bu gizemi daha önce duymamıştı ancak İbrahim Tatlıses'in açıklamasından sonra izleyenler büyük sürprizle karşılaştı.

7 çocuklu bir ailenin çocuğu olan Tatlıses, ilk çocuklarıdır. Leyla ve ciğerci Ahmet Tatlı’nın çocuklarından biri olan Tatlıses 1954 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Şanlıurfa’da doğan Tatlıses daha çocuk yaşlarında kendisinden büyük sıkıntılarla baş etmiştir. Doğduğu zaman babasını ancak demir parmaklar arasından görebilen Tatlıses daha sonralarda İstanbul'a göç etmiştir.

İnşaat işçiliği, demir ustalığı ve leblebicilik gibi geçimini sağlayacak ve ekmek parasını çıkarak olan Tatlıses’in çocuk yaşta çilesi başlamıştır. İnşaat işçiliğinden şöhret basamaklarına adım atmasıysa yaklaşık olarak 10 yılını bulmuştur. 80'li yılların başında adını yavaş yavaş duyurmaya başlayan Tatlıses, soy ismini tamda bu sıralarda değiştirdi.

"İbrahim Tatlıses’in soy ismi sslında Tatlıses değildi!"

Şöhret basamaklarını yavaş yavaş tırmanırken tanıştığı müzisyen Yılmaz Tatlıses hayatının değişmesine neden oldu. Gerçek soy ismi sadece Tatlı olan İbrahim Tatlıses, Yılmaz Beyin ricası üzerine soy ismini Tatlıses olarak değiştirmeye karar verdi. Bunun altında yatan tek sebep tabii ki rica değildi.

Ses tonundaki mükemmel tını Tatlıses’in soy isminin arkasına ‘ses’ eklenmesine neden oldu. Müzik çevresinde oldukça özel bir sese sahip olan Tatlıses, kısa zaman içerisinde İstanbul’un en nadide alanlarında bile sahne almaya başladı. Sırf İbrahim Tatlıses’in sesini dinlemek için binlerce kişi kapılara kadar kuyruk oluşturuyordu.

1977 yılında ilk albümünü çıkaran İbrahim Tatlıses İstanbul’dan tüm Türkiye’ye adını duyurmayı başardı. Müzik piyasasına giriş yapan Tatlıses daha sonralarda ise "Sabuha", "Dom Dom Kurşunu", "Bir Mumdur" gibi şarkılar çıkararak milyonlarca kişinin diline dolandı. Uzun yıllar boyunca adını yıldızlar listesinden düşürmeyen Tatlıses’in soy isminin Tatlı olması ise günümüzde halen binlerce kişi tarafından bilinmiyor.

Medya