İçeriden kilitli evde ateşi yükselince mahsur kalan çocuk, kapı balyozla kırılarak kurtarıldı

İçeriden kilitli evde ateşi yükselince mahsur kalan çocuk, kapı balyozla kırılarak kurtarıldı

Antalya'da kapıyı arkadan kilitledikten sonra evde ateşi yükselip fenalaşan M.K. (10), komşularının kapıyı balyozla kırmasıyla kurtarıldı.

Antalya'da kapıyı arkadan kilitledikten sonra evde ateşi yükselip fenalaşan M.K. (10), komşularının kapıyı balyozla kırmasıyla kurtarıldı. Halsiz düşen M.K., hastaneye götürüldü.

Olay, saat 13.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Güllük Caddesi'ndeki 7 katlı apartmanın 4'üncü katında meydana geldi. Antalya'da yerleşik yaşayan ve özel bir okulda öğretmenlik yapan İran vatandaşı Mina Karimi, oğlu M.K.'yi kısa süreliğine evde bırakıp okula gitti. Bu sırada kapıyı arkadan kilitleyen M.K., odasına dinlenmeye geçti. Eve gelen Mina Karimi, zile basmasına rağmen oğlundan cevap alamadı. Paniğe kapılan Karimi, durumu bilgisayar yazılımcısı eşi Hamed Karimi'ye iletti. Mina Karimi'nin ağlamaları üzerine komşuları yardıma koştu. İhbar üzerine adrese polis ekipleri sevk edildi.

Komşular kapıyı balyoz ve tornavida ile açmayı denedi. Kapı balyozla kırılmayınca bu kez vatandaşlar, üst kattan ip sarkıtarak alt kata inmek istedi, ancak polis buna izin vermedi.

Çağırılan itfaiye ekipleri, 4'üncü kattaki daireye balkondan girmek için merdiven açtığı sırada kapı vatandaşlar tarafından kırıldı. Babası tarafından bitkin halde evden çıkarılan çocuk, annesiyle birlikte özel bir hastaneye götürüldü.

Etiketler :