İçişleri Bakanı Soylu'dan Barış Atay'a ''tecavüzcü'' benzetmesi!

İçişleri Bakanı Soylu'dan Barış Atay'a ''tecavüzcü'' benzetmesi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay'a sosyal medyadan "PKK ve DHKP-C artığı. Benden “tecavüzcü kollayıcı” olmaz da senden tam tecavüzcü olur..." dedi

TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 18 yaşındaki İpek Er’e "nitelikli cinsel saldırı’ suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan'ı kastederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın" dedi. Soylu ise, Atay'ın tweetine, "Benden 'tecavüzcü kollayıcı' olmaz da Senden tam tecavüzcü olur" diyerek yanıt verdi. Şırnak’ta İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmaktan yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan'a ait olduğu iddia edilen telefon mesajları ile ilgili Milletvekili Barış Atay paylaşımda bulundu.

'SEN BİR SERİ TECAVÜZCÜYÜ KORUDUN'

Atay, söz konusu mesajlaşmaları alıntılayarak Soylu'yu etiketledi ve "Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız." diye yazdı.

'PKK VE DHKP-C ARTIĞI'

Soylu ise, Atay'ın sözlerine, "Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP'den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; Benden “tecavüzcü kollayıcı” olmaz da Senden tam tecavüzcü olur... Tuma’nın kollayıcısı Dikkat yakalanma..." diye yanıt verdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika