İçişleri Bakanı Soylu'ya Adalet Bakanı ile arasındaki gerilim soruldu: Gülerek karşılık verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazetecilerin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile karşılıklı açıklamalarına ilişkin sorularını gülerek karşıladı ve yanıt vermedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile karşılıklı açıklamaları sorulması üzerine soruları yanıtsız bıraktı. Gazetecilerin sorularını gülerek karşılayan Soylu, “Şu anda ne programındayız? Türkiye bir afet bölgesidir ve afetlere karşı hepimiz tedbirli olmalıyız” dedi. Soylu başka soru almadan bulunduğu alandan ayrıldı.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hastanede tedavi gören annesine yönelik hakaret içerikli paylaşıma tepki göstererek, "Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor, adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar" dedi. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Hakimevinde "5. Yılında İstinaf Mahkemeleri Değerlendirme Toplantısı'nda "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz." açıklamasında bulundu.

Açıklama Soylu'ya gönderme olarak yorumlandı.

Politika