İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TRT Haber canlı yayına katıldı. Süleyman Soylu: (Sedat Peker'e) Karısının iç çamaşırına sığınan acizler. Edepsiz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TRT'de canlı yayında gündemi değerlendiridi. Süleyman Soylu: (Sedat Peker'e) Karısının iç çamaşırına sığınan acizler. Edepsiz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TRT'de canlı yayında Melik Yiğitel, Yahya Bostan ve Aysun Torun'un sorularını yanıtladı.

- Pandemi döneminde 16-17 milyon hayatlarına devam etti, problem olmadı.Üretimde sorun yaşamadık.
- Aşı olanlara buyurun dışarı çıkabilirsiniz dedik.
- 1 Hazıran'dan sonra daha rahatlayacağımızı düşünüyorum.
- Toplu taşıma sorunlu. O yüzden 65 yaş üstü ve 20 altına sınırlama koyduk. Zaten o sırada mecburen toplu taşımaya binmek zorunda olanlar var.
- Toplu taşıma işini belediyeler beceremedi.

Bekçi terörü

Bekçi sistemi başarılı bir sistemdir.Birileri korkuyor bekçilerden. İdeolojik bakış açısı var. Biz bu bekçileri polis akademisinde yetiştirdik. 3 ay eğitim, iki ayda saha eğitimi verdik.
23 bin amirimiz vardı, FETÖ'den dolayı kaça düştü biliyor musunuz? 7 bin...
E bir sürü bekçi alıyoruz, polis alıyoruz. Bu biraz da usta-çırak ilişkisi gerektiriyor. Kim öğretecek bu çocuklara bu işi? Bir şey kaçırmıyorsam, titiz davranıyorsam sebebi bundandır."
Elbette sıkıntılı ne yapan varsa, vatandaşa kötü davrananı ihraç ediyoruz. Sadece polislerden bundan ötürü 500 kişiyi ihraç ediyoruz yılda. Jandarmada 250... Vatandaşa kötü muameleye asla müsamaha göstermiyoruz. Eğer biz disiplini tutamazsak her yerde bir devlet olur.

19 Mayıs

Canlı yayın başladıktan 30 dakika, sonra 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını kutlayan  Soylu, tarihten örnekler verdi:

Bugün 19 Mayıs 2021. 102 yıl önce yine uluslararası saldırılara maruz kalmış ve emperyalistlerin sağımızı solumuzu biçmeye çalıştığı, bizi köleleştirmeye çalıştıkları bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bugün bizim burada oturmamızı sağladı.

15 Temmuz

Bugün Sayın Cumhurbaşkanımıza 'anti-semitist' diyenler, 15 Temmuz'un faillerini tutuyorlar. Ortakları da Birleşik Arap Emirlikleri. Amerikan Büyükelçisi'ne randevu vermiyorum. Bu ülkeye saygı duymaya başladıklarında veririm, çok net."

Cumhur İttifakı'nın oy oranı

Son seçimden bu yana Cumhur İttifakı'nın oyu yüzde 51.5'tan aşağı düşmedi. Telaşları bundan, siparişleri yetiştiremiyorlar. Bakıyorlar ki pandemi geçti, ekonomik saldırılar geçti, Türklerin karizmasını çizmeye çalıştık. Bu adamlar hiç etkilenmedi.

Akşener'in Netanyahu benzetmesi

"Akşener'in dediği yakışır mı ya. Çocukları katleden, masum insanları ortadan kaldıran, dinimizi tasallut eden... Sayın Cumhurbaşkanımız ne yapmış? Yüz binlerce insanı getirdik... Gitsin İdlib'e, tabii biraz yürek ister."

HDP'ye bakanlık sorusu

Bizden ayrılan bir siyasetçi vardı. Benim sürekli istifamı istiyor. Başbakanık da yaptı. O isterdi HDP'ye bakanlık vermek.
(HDP'lilere bakanlık tartışması) Mesele sadece iki bakanlık değil, hangi bakanlıklar olduğu belli. 6-7 aydan beri konuşuluyor. Biri başkan yardımcılığı direkt Kandil, Öteki de Kültür ve Turizm Bakanlığı. Yok derlerse can yakarım. Bunu direkt Kandil söylüyor.

Bunu Dursun Çiçek'e kimler söyletiyor? 15 Temmuz'da başaramadıklarını başarmak istiyorlar. Bu kadar net. Türkiye'yi istikrarsızlaştıracaklar. Ekonomik saldırılar, gayrinizami harp taktikleri... Sonra ver canım Kuzey Suriye'deki devleti, Kuzey Irak'taki devleti..
Rand Corporation, Jandarma’nın İçişleri Bakanlığı’na bağlanmasından rahatsız oldu. Jandarmasız darbe hayatta yapılamaz.

Çocuklarınızı AVM'lere gönderebiliyor muydunuz?

Bundan 5 yıl önce çocuklarınızı AVM'ye gönderebiliyor muydunuz? Türkiye'de her gün bir patlama vardı." (5 yıl önce iktidarda AKP vardı, Cumhurbaşkanı ise Erdoğan'dı)
Yurtiçinde 260 terörist vardı. Bugün 4 daha gitti Şırnak’ta.

Kolombiya'daki kokain konusu

Sayın Kılıçdaroğlu ara sıra bana adam gönderir. Sonra gazeteler üzerinden farklı şeyler yaptırır... Keşke bunun için de adam gönderselerdi. Ne dediğimi anladı onlar."

"Kılıçdaroğlu Ay'da yaşadığı için oyları yüzde 20'ye düşüyor. Bununla mücadele eden çocuklarımızın hakkını kimseye yedirmem. Daha dün deniz aşırı operasyon yaptık. Gidin alın dedim. Cumhurbaşkanımıza arz ettik, gidin alın dedim."
Bu nereden çıktı? Biz yanlış iş yaptık. Cumhuriyet tarihinin en önemli işlerinden biri ama yapmamalıydık.Cumhuriyet tarihinin ilk uyuşturucudan suç gelirleri operasyonu. Uyuşturucuya değil, direkt gelire.2 milyar dolarlık para,17 şirkete kayyum.Ama bunu onla çarpın.
Bataklık Operasyonu'nda iki baron yakalandı. Çetin Gören'in resmini koyun arkadaşlar. Yanındaki kim? Bataklık Operasyonu'nun içinde FETÖ var ve buna ulaştık. Biraz önce resmi çıkanlar da var.

Sedat Pekar'in fotoğrafını canlı yayında verdi

Süleyman Soylu, Sedat Peker'in fotoğrafını canlı yayında verdi: "Çetin Gören'in nasıl bir baron olduğunu anlatırsam yer yerinden oynar. Bunu biz yakaladık.

sedat-uyus.jpg

Bırakın bu ülkeye ihanet etmeyi, işimi yapamadığımı düşünüğüm an bu koltukta bir saniye kalan namussuzdur.
Kolombiya'da geçen yıl kokain yakalandı. Tweet atıyorlar, 'Türkiye civarına gideceği tahmin ediliyordu' diye. Narkotik başkanı bana geldi. Dedim ki hemen irtibar kur. Sen FETÖ'cülerin ağzıyla hareket edersen böyle düşersin. Mümkünse Kolombiya'ya git dedim.

Bunlar bize yazılı belge vermedi. Ama söylenen şu: Bu operasyonu gerçekleştiren Balkan Grubu. Kılıçdaroğlu 2020'lerde Balkanlar'da kimin olduğuna bakarsa...(Sedat Peker) FETÖ'nün, BAE'nin kucağına oturanların sözcülüğüne CHP'yi soyundurmayın

Panama'daki malın geleceği ilk yer İtalya. Konteyerda kalacak, üç gün kalacak. Tamam dedik operasyonu üstlendik. 13 ton kokain yakalandı Hamburg'da, 6 ton Belçika'da. Şimdi şöyle mi diyeceğiz: Şansölye Merkel bu uyuşturucunun sahibidir?

HDP'den seçilen bir milletvekili, bu operasyonda o da işin içerisinde. Türkiye uyuşturucuyla tarihin en büyük mücadelesini ortaya koymaktadır. Yakalananların hepsiyle ilgili davalar devam ediyor.

Bataklık Operasyonu'nda birçok ülkeyle çalıştık ve bize minnettarlar. Hiç kimsenin çalışmadığı kadar dünyanın farklı ülkeleriyle çalıştık.
Türkiye ana muhalefet partisinin liderinin sistemine kadar oturmuş ve onu speaker haline getirmiş bir operasyonla karşı karşıyayız.

Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri'nde

Kimin çocuklarına FETÖ mürebbiyesi tuttuğu, kimin Osman Kavala'nın işlerini takip ettiği... Devletimiz şöyle bir devlet: Unutmaz. Yarına bırakır ama yanına bırakmaz.Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri'nde. Birleşik Arap Emirlikleri, 15 Temmuz'un Amerika'yla birlikte failidir, net.
Ben İçişleri Bakanlığı ile ilgili bir şey biliyordum desem yanlış olur, bir tane güvenlik makalesi okumadım.

Ankara'da otopark mafyasının öldürdüğü çocukları, insanları biliyorsunuz değil mi? 307 operasyon gerçekleştirdik, Ankara'da yerel 30, İstanbul'da 58 çete çökertildi. Yine bölgesel 14 çete çökertilmiş. Yine 15 Temmuz'dan bugüne 30 ulusal çete çökertildi.
1950-2000 kişiyi yalnızca bir yıl önce tutuklamışız. Nefes aldırmıyoruz, aldırmayız. Nefes alırlarsa... Şunu söyleyeyim. Türk töresinin lafıdır. Bize gök girer kızıl çıkar.
5 bin soru önergesi verildi, organize suçla ilgili soru önergeleri yalnızca 4 tane. Bir tehlikeyi daha söyleyeceğim. Türkiye'yi aynı zamanda bölgesel ve uluslararası bir mafya organizasyonu haline getirmeye çalışıyorlar.
Etrafımızdaki coğrafyanın ve dünyanın en önemli mafyaları Türkiye'ye salındı. Gayrinizami harbin bir ayağı da mafyalar ve suç örgütleridir. Bütün Balkanların en büyük mafyasının Türkiye'de olduğunu söyledim. Allah'a şükür Antalya'da yakalandı.

Etrafımızdaki coğrafyanın ve dünyanın en önemli mafyaları Türkiye'ye salındı. Gayrinizami harbin bir ayağı da mafyalar ve suç örgütleridir. Bütün Balkanların en büyük mafyasının Türkiye'de olduğunu söyledim. Allah'a şükür Antalya'da yakalandı.
Dünyanın en önemli mafyalarını Türkiye'ye getirdiler. Burada toplantı yapılacak dendi,operasyon yaptık bulamadık. Sonra işin peşine ben düştüm. Nadir Salifov,dünyanın en önemli 12 mafyasından biri. Bunu yakaladık, içeri koyduk.2 gün içinde avukatları karar aldı.
Hukukçular kusura bakmasın, buna saygım yok dedim. Geri gönderme merkezinden çıkardım bir metre, sonra hemen aldım yine. 2 ay tuttuk, konuşturduk. Sonra deport ettik. Su testisi su yolunda kırılır. Koruması bunu öldürdü."
Yine biri FETÖ'nün peşine düşmüş, Arjantin'e gitmiş, burada çok adam öldürmüş, Gürcistan'da elimizden kaçırdığımız... Gürcistan'a çok kırgınım bu arada. Biz onlara çok yardım etmiştik. Gittik Arjantin'de yakaladık, şu an hapiste orada.
(Sedat Peker konusu) Burada uluslararası operasyon var, çok net bir şekilde ifade ettim az önce. Bu devlet, suçluyla suçsuzu, haklıyla haksızı en iyi bilen anlayışa sahiptir. Alır, getirir, adalete teslim ederim. Bu bir operasyondur, operasyon devam ediyorç

Sedat Peker'in iddiaları.

Sedat Peker'i kim koruyor' sorusuna Bakan Soylu'dan yanıt: Uluslararası bir operasyon var, operasyonun nasıl yönetildiğini ifade ettim. Bu bir operasyondur, ve bu operasyon devam ediyor.

1.5-2 yıl operasyonu harekete geçiren benim. Bursa'daki operasyonun bizzat yöneticisi benim. Köfteci Yusuf'a çökmeye çalışıyorlar orada.
Bununla (Sedat Peker) ilgili dosyada Köfteci Yusuf'a çökmeye çalıştıklarına dair videolar, görüntüler, tehditler var. Vekillerimiz geldi, baktık ve başlattık. İzmir'de de var, İstanbul'da da var. Operasyona döndüren benim bunları.
Bizim bu konudaki en çok müşterilerimiz gazeteciler ve hakimlerdir. Koruma konusunda.
Babamın kimleri tokatladığını herkes iyi bilir.
 

Sedat Peker - Özışık kardeşler konusu

(Hadi Özışık konusu) DYP İstanbul İl Başkanlığı yaptım. Medyayla birebir ilişki yürütüyor değildim. Ama Sayın Çiller döneminde İstanbul medyasıyla önemli bir iletişim yürütüyordum. Neticede birçok ahbabım oldu. Ama Hadi Bey'i fotoğrafçılığından tanırım.
(Peker'le Özışık'ın aracılık iddiası) Benim haberim olması benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi, ifade edilebilir mi? Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklediyse, ayda hangi siyasetçiye 10 bin dolar gönderiyorsa ondan sorsun.
(Sedat Peker hakkında) Hangi siyasetçiye 10 bin dolar para gönderiyorsa ona sorsun.
Süleyman Soylu, İsmet İnönü'nün sözünü kullandı: "Namuslular, namussuzlar kadar cesur olmazsa o ülke ileri gitmez."

Sedat Peker videoları

(Sedat Peker'e) Karısının iç çamaşırına sığınan acizler. Edepsiz!.
1. ve 2. videoyu izledim. Hedef Türk devleti. Namussuz, alçak. Azdan az, çoktan çok.
Anadolu'nun sahibi Allah'tır.
Süleyman Soylu, Sedat Peker'in son videoda bahsettiği Nisan ayındaki değişimle ilgili herhangi bir bilgisinin olmadığını söyledi: "1. ve 2. videoyu izledim. Hedef Türk Devleti. Namussuz, alçak. Azdan az, çoktan çok.
Sayın Cumhurbaşkanımızla bu konuyu konuşmadım. Sayın Cumhurbaşkanımızı bu konuyla meşgul etmekten hicap ederim. Bana bunları konuşmayın, ağzınıza almayın diyorlar. Neden konuşmayayım?

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika