Kılıçdaroğlu 4,9 ton kokaini sordu

Kılıçdaroğlu 4,9 ton kokaini sordu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısı için TBMM'de konuştu. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde mafya, iktidar ve uyuşturucu üçgeni vardı.

Aranın ardından TBMM'de siyasi partilerin grup toplantıları başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde mafya vardı.

"Cumhur İttifakı'nın üçüncü ortağı"

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın afla salınmasına değinen Kılıçdaroğlu, "Meşru bir partinin genel başkanı eğer bir yeraltı dünyası liderini hapishanede ve hastanede ziyaret edip, onun için özel af çıkarılması için çalışırsa, iktidar partisi de af çıkarırsa bu kişi Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı olur mu olmaz mı?” sorusunu yöneltti.

Kolombiya'dan Türkiye'ye gelecek olan 4,9 ton kokain

Kılıçdaroğlu ayrıca organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yeniden gündeme getirdiği, Kolombiya'dan Türkiye'ye gönderilen ancak Kolombiya polisi tarafından yakalanan 4,9 ton kokain meselesine de değindi. Kılıçdaroğlu, "Kolombiya’dan yükünü almış Türkiye’ye gelecek bir gemi var. Bu gemide 5 ton kokain yakalanıyor. Türkiye’de hangi adrese gelecek bilen var mı? Soran oldu mu? Sormayan bu uyuşturucu kaçakçılığına ortaktır" ifadelerini kullandı.

"Beni üzen İslam dünyasındaki parçalanma"

İsrail'in Filistin'e karşı yaptıklarının katliam olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Filistin halkı işgal edilmiş topraklarını geri almak istiyor, bağımsız bir devlet olmak istiyor. Beni üzen, İslam dünyasındaki parçalanma ve Birleşmiş Milletler’in gerekli çabayı göstermemesi" diye konuştu.

Yine 'beşli çete' dedi

Beşli çete söylemini yineleyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Yaptıkları rezaleti biliyorlar, haksızlıkları biliyorlar, milleti nasıl perişan ettiklerini biliyorlar, şimdi de diyorlar ki, sizden helallik istiyoruz. Esnafa sıfır, 5’li çeteye milyarlarca dolar! Hangi vicdan kabul eder bunu?

 

Döviz yükseliyor kim kârlı? Esnaf mı? İşçi mi? Emekli mi? 5’li çete! Dolar arttıkça bunların keyfi yerinde. Öyle bir sözleşme yapmışlar ki; sadece dolar artışından değil, ABD’de enflasyon yükselirse onun da payını veriyorlar.

 

Devleti öyle yöneteceksin ki; sen milletten değil, millet senden helallik isteyecek! Özrün kabahatinden büyük…

Daha önce 'beşli çeteye' kâr payı verileceğini söylemişti

Ancak Kılıçdaroğlu, daha önce birkaç kez 'soygun düzeni' ve 'beşli çete' dediği bu oluşumla ilgili olarak "Maliyetlerini hesaplayıp vereceğiz. Üzerine de makul bir kâr payı koyarak bunları kamulaştıracağız. Böylece kimseyi mağdur etmemiş olacağız" ifadelerini kullanmıştı. Kamuoyunda ise "Madem soygun düzeni ve çete diyorsunuz neden kâr payı veriyorsunuz" sorusu sorulmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem