İçişleri Bakanlığı'ndan gençlerin barınamıyoruz ve yurtsuzlar sloganları ile yaptığı eylemlere ilişkin açıklama

İçişleri Bakanlığı'ndan gençlerin barınamıyoruz ve yurtsuzlar sloganları ile yaptığı eylemlere ilişkin açıklama

“Yine bir yalanlar dizisi, yine provokasyon. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik yalanları, sahte tiyatroları paylaşmaya ve provokasyonlara karşı uyarmaya devam edeceğiz.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“Yine bir yalanlar dizisi, yine provokasyon. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik yalanları, sahte tiyatroları paylaşmaya ve provokasyonlara karşı uyarmaya devam edeceğiz. İstanbul’da “Barınamıyoruz” eylemlerine katılan 127 kişinin neredeyse tamamının hiçbir barınma sıkıntısı yok.”

Bakan Yardımcısı Ersoy, paylaşımında ayrıca şu bilgileri paylaştı:

“İstanbul Kadıköy’de 19 Eylül’de başlayan, daha sonra Beşiktaş, Bakırköy’de devam eden “Barınamıyoruz” ve “Yurtsuzlar” adı altında gerçekleşen eylemlere 127 kişinin katıldığı tespit edildi. 127 şahsın katıldığı tespit edildi. Bu şahıslardan 73 öğrencinin İstanbul’da ikamet ettiği ve herhangi bir barınma probleminin olmadığı  12 öğrencinin ikamet kaydının il dışında olduğu, 28 kişinin başka illerde bulunan üniversitelerde öğrenim gördüğü ve ikamet ettiği tespit edildi.

8 şahsın herhangi bir Yüksek Öğretim Kurumunda kaydının bulunmadığı, 5 şahsın üniversite mezunu, 1 şahsın da akademisyen olduğu belirlendi. Eyleme katılan 127 şahıstan, 4 öğrencinin Kredi Yurtlar Kurumu’nda kaydının bulunduğu, 1 öğrencinin yedek olduğu, 10 öğrencinin daha önce yurtlarda kalıp kaydını sildirdiği, diğer öğrencilerin ise yurt başvurularının bulunmadığı tespit edildi.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem