İGDAŞ, Şişli’de delinen doğal gaz borusuna ilişkin açıklama yaptı

İGDAŞ, Şişli’de delinen doğal gaz borusuna ilişkin açıklama yaptı

İstanbul Gaz ve Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (İGDAŞ) Şişli’de panik yaratan doğal gaz borusunun delinmesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada “Yaşanan durumdan abonelerimiz bu süreçte etkilenmemiştir” denildi.

İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Gülbahar mahallesindeki Galata Deresi Caddesi’nde bugün İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından yürütülen atık su bakım-onarım çalışması sırasında, asfalt kazıma için kullanılan iş makinesi, doğal gaz ana dağıtım borusunu deldi. Delinmenin ardından, doğal gazın borudan basınçla çıkması nedeniyle çevrede panik yaşandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İGDAŞ’tan konuya ilişkin açıklama geldi. Açıklamada şöyle denildi:

“Şişli ilçesi Gülbahar mahallesi Galata Deresi Caddesi’nde yapılan bir kazı çalışması sırasında doğal gaz çelik hattımıza hasar verilmiştir. Ekiplerimiz hemen olay yerine ulaşmış olup, doğal gaz vanalarını kapatarak hasar gören kısımdaki tamirin yapılabilmesi için öncelikle boru içindeki basınçlı gazın hızlı bir şekilde tahliyesini sağlamıştır. İGDAŞ ekipleri tarafından hasar noktasında çevre emniyeti alınmış, yol trafiğe kapatılmış, polis ve itfaiye ekiplerine haber verilmiştir. Şişli ve Kağıthane ilçelerinde toplamda 7 mahalle yapılan hızlı müdahale sonrası farklı noktalardan beslenerek abonelerimize doğal gaz arzı devam etmiş ve yaşanan durumdan abonelerimiz bu süreçte etkilenmemiştir.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem