İhraç edilen kamu emekçileri Bakırköy ve Kadıköy’de

İhraç edilen kamu emekçileri Bakırköy ve Kadıköy’de

OHAL kapsamında ilan edilen Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen kamu emekçileri, KESK İstanbul Şubeler Platformu’nun çağrısıyla Kadıköy ve Bakırköy’de eşzamanlı oturma eylemi başlattıBakırköyKESK’e bağlı...

OHAL kapsamında ilan edilen Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen kamu emekçileri, KESK İstanbul Şubeler Platformu’nun çağrısıyla Kadıköy ve Bakırköy’de eşzamanlı oturma eylemi başlattı

Bakırköy

KESK’e bağlı sendikalardan ihraç edilen emekçiler, Kadıköy Altıyol ve Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda dün (20 Şubat) eylem başlattı. “Haksız hukuksuz ihraçlara hayır. İşimizi geri alacağız'' yazılı pankart açan emekçiler, “İşimi geri istiyorum'' yazılı önlükler giydi.

Kamu emekçileri yaptıkları konuşmalarda OHAL keyfiyetini teşhir etti, AKP/Saray iktidarının baskı ve tasfiye politikalarına karşı mücadele edeceklerini dile getirdi.

Konuşmalarda şu ifadeler kullanıldı:

Bizler günlerdir sokaktayız, bizler ihraç edilen kamu emekçileriyiz. Neden ihraç edildiğimizi bilmiyoruz, aylardır bizleri süründürüyorlar. İşimizden, ekmeğimizden edildik, yetkililerin harekete geçmesini istiyoruz. Bizler bu ülkede yıllardır emek, barış ve demokrasi mücadelesi yürütüyoruz. Bütün ihraç edilen kamu emekçilerini burada yanımızda görmek istiyoruz.

Kadıköy

Her Çarşamba Kadıköy ve Bakırköy’de, Cuma Kartal’da

KESK İstanbul Şubeler Platformu’nun başlattığı eylem, Bakırköy ve Kadıköy’de Çarşamba günleri 13:00-18:00, Cumartesi günlerinde 14:00-16:00 arası, Cuma günleri ise 13:00-18:00 arasında Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

KAYNAK: SENDİKA.ORG

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem