İki milletvekili daha açlık grevine başladı

İki milletvekili daha açlık grevine başladı

Leyla Güven'nin başlattığı açlık grevine HDP milletvekilleri Tayyip Temel ve Murat Sarısaç ve beraberindeki 2 kişi daha eyleme dahil oldu.Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven’in açlık grevinde 121’inci gününde...

Leyla Güven'nin başlattığı açlık grevine HDP milletvekilleri Tayyip Temel ve Murat Sarısaç ve beraberindeki 2 kişi daha eyleme dahil oldu.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven’in açlık grevinde 121’inci gününde HDP’li 2 milletvekili daha açlık grevine başladı. Güven’in, Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başlattığı grevine Van milletvekilleri Tayip Temel ve Murat Sarısaç da katıldı.

Vekil Temel ve beraberindekiler HDP il binası önünde açıklama yapmak istedi. Ancak polis engeli ile karşılaşan grup Vedat Aydın Konferans Salonu’na geçerek açıklamalarını burada yaptı. Açıklamanın ardından milletvekilleri Temel ve Sarısaç ile Halik Kurt ve Yusuf Ataş da açlık grevi eylemine başladı. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de Diyarbakır il binasında açlık grevine başlayan milletvekillerini ziyaret etti. (MA)

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika