İlkay Akkaya’dan Tayyip Erdoğan’a: Toplum faşist zihniyetten rahatsız

Erdoğan’ın kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” sözleri birçok yurttaş ve sanatçı tarafından tepki topladı. Sanatçı İlkay Akkaya’da Erdoğan’ın bu sözlerine tepki gösteren isimlerden oldu.

AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından birçok yurttaş alınan kararlara tepki gösterdi. “Kusura bakmasınlar” sözlerine karşılık Twitter’da #KusuraBakıyoruz tagi TT listesine girdi. 24:00’dan sonra müzik yapmak için buluşan müzisyenler gözaltına alındı.

Sanatçı İlkay Akkaya da Erdoğan’ın bu sözlerine “Ülke tam anlamıyla yangın yerine dönmüşken toplum müzikten değil, lakin gittikçe pervasızlaşan ve insan haklarını sürekli ihlal eden faşist zihniyetten rahatsız” ifadeleriyle yanıt verdi.

“TOPLUM MÜZİKTEN DEĞİL, FAŞİST ZİHNİYETTEN RAHATSIZ”

Akkaya, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kendi çıkarları söz konusu olduğunda büyük kalabalıklar toplayarak salgının daha da büyümesine neden olanların müzikle ilgili aldıkları bu karar tabii ki halk sağlığıyla açıklanamaz. Milyonlarca insan hayatta kalma mücadelesi verirken, ülke tam anlamıyla yangın yerine dönmüşken toplum müzikten değil lakin gittikçe pervasızlaşan ve insan haklarını sürekli ihlal eden faşist zihniyetten rahatsız.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem