İmamoğlu müzisyenler için harekete geçti: Şehri notalarla şenlendirme vakti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle çalışamadığı için zor günler geçiren müzisyenleri desteklemek amacıyla başlatılan ‘İstanbul Bir Sahne’ projesini duyurdu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle çalışamadığı için zor günler geçiren müzisyenleri desteklemek amacıyla başlatılan ‘İstanbul Bir Sahne’ projesini duyurdu. Proje kapsamında 39 ilçede 100’den fazla açık hava sahnesi kurulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle zorluk yaşayan sanatçılara yönelik hazırlanan ‘İstanbul Bir Sahne’ projesini duyurdu. Projeyi sosyal medya hesabı üzerinden duyuran İmamoğlu, "İstanbul’u dev bir açık hava sahnesine dönüştürüyor, pandemi dolayısıyla ekonomik zorluk yaşayan sanatçılarımızla dayanışmayı güçlendiriyoruz. 39 ilçede 100’den fazla noktada #İstanbulBirSahne etkinlikleri başlıyor" ifadelerini kullandı. Hem sanatçıların mesleklerini icra etmesini hem de İstanbul’da iyimser bir hava estirmek istediğini belirten İmamoğlu, “Her ne kadar malum virüs yüzünden sahneler bir süredir sessiz olsa da şimdi bu sessizliğe son verme ve şehri notalarla şenlendirme vaktidir” dedi. Etkinlikte sahne almak isteyen müzisyenler bugünden itibaren projenin sitesinden online başvuru yapabilecek.

 

 

Kültür Sanat