İmamoğlu, taksi esnafına getirilecek iyileştirmeleri duyurdu: Maaş net 6 bin 622 TL olacak

İmamoğlu, taksi esnafına getirilecek iyileştirmeleri duyurdu: Maaş net 6 bin 622 TL olacak

İBB, "taksi ağalığı bitecek" diyerek, taksicilerin de sorunları için atılacak adımları sıraladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da vatandaşların büyük sorun yaşadığı taksilerle ilgili taksi esnafına getirilecek iyileştirmeleri duyurdu. Twitter'dan maddeler halinde açıklama yapan İmamoğlu, "Maaş, sosyal yardımlar ve tüm primler dahil ortalama aylık NET 6.622 TL olacak" dedi. 

Ekrem İmamoğlu’nun “Taksi plakası ağalığı bitecek. Gözünüz bizde olsun” sözleriyle duyurduğu taksi plakası tahsisi ile ilgili getirilen yeni düzenlemenin ardından, taksi plakası satışlarında artık ‘Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı’ şartı konulmuştu. 

İmamoğlu, tek geçim kaynağı taksicilik olan esnafın çalışma şartlarında da iyileştirmeye gitti. Buna göre yeni düzenlemeler şöyle olacak: 

Maaş, sosyal yardımlar ve tüm primler dahil ortalama aylık NET 6.622 TL olacak İBB Taksi şoförlerine yılda 2 maaş performans primi ödenecek Yılda 2 defa giyim yardımı yapılacak Eve gidiş gelişte servis sağlanacak öğün yemek ücreti ayrıca ödenecek Mesai saatleri, İş Kanunu'ndaki gibi haftada 45 saat olacak SGK ödemeleri haftada 45 saat, ayda 30 güne göre yapılacak Güvenli ve konforlu yolculuk için şoförlere düzenli eğitimler verilecek.