İmamoğlu: Tek dertleri, İmamoğlu güzel bir şey yapmasın

İstanbul’da taksi tartışması sürüyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, UKOME’nin engellemesinin altında yatan sebebin „İmamoğlu güzel bir şey yapmasın“ mantığı olduğunu iddia etti.

İstanbul’da taksi tartışması sürüyor. Yeni plakalar isteyen İBB yönetimine, UKOME’den engellemeler geldi. Halk ise boş taksi bulamamaktan, boş taksilerin de kendilerini almamasından şikâyetçi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, UKOME’nin engellemesinin altında yatan sebebin „İmamoğlu güzel bir şey yapmasın“ mantığı olduğunu iddia etti.

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

Tek dert ne biliyor musunuz; İmamoğlu bunu yapmasın. Tek dert bu. Burada bir tek Eyüp Bey’i tenzih ediyorum, onun derdi başka olabilir. Ama onun dışındaki bu işe ‘hayır’ diyenlerin tek derdi, İmamoğlu güzel bir iş yapmasın. Bu benim iddiam, iddiamın arkasındayım. UKOME’yi ele geçirmek için yapılan hamlenin arkasında yatan gerçek de budur. Ama halk bunun cevabını verecek. Kalitesiz hizmete mahkûm bırakılan halk, bu kararın siyasi biçimde alınmasının kahramanlarına gereken cevabı verecek. Nerede? Halkın yetki sahibi olduğu günde.

GENEL