İmamoğlu: Terör örgütü üyesini yakalama görevi devletindir

İmamoğlu: Terör örgütü üyesini yakalama görevi devletindir

Ekrem İmamoğlu, PKK ile fotoğrafının kamuoyuna yansımasının ardından gözaltına alınan İBB çalışanıyla ilgili olarak açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'de uluslararası işbirlikleri kapsamında proje bazlı ve sınırlı süreli olarak görev yaptığı açıklanan bir çalışanın PKK ile fotoğrafının kamuoyuna yansımasının ardından gözaltına alınması olayıyla ilgili olarak açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. 

 

İBB Başkanı İmamoğlu, Erdoğan'a, "Terör örgütü üyesi, şüphelisi vb. suçluları yakalama görevi devletin kolluk güçlerinindir, İBB’nin değil. İBB işe alımlarda tüm yasal uygulamaları gerçekleştiriyor" dedi. 

İmamoğlu, Twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

"Cumhurbaşkanı’nın İBB’ye yönelik suçlamalarını dinledim. Belli ki yapamadıkları metroları yapmak, altyapı yatırımlarını tamamlamak yetmemiş. Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki “terörist yakalama” işini de bize havale etmiş. İBB’ye güveni için kendisine teşekkürler.

Sayın Cumhurbaşkanı; Terör örgütü üyesi, şüphelisi vb suçluları yakalama görevi devletin kolluk güçlerinindir, İBB’nin değil. İBB işe alımlarda tüm yasal uygulamaları gerçekleştiriyor.

Önce “terörist” yakalamak için neden 8 gün beklenip, şov yaparak yakalama yapıldığının izahını isteyin. Ardından da tıpkı MOBESE servisi gibi bu görüntülerin de Emniyet’ten yandaş gazetecilere nasıl servis edildiğini sorgulayın.

Maşallah yani baksanıza İstanbul emniyeti, haber ajanslarına rakip olmuş. Yargının asıl işi günü geldiğinde bu konular olacaktır. Allahım mübarek Ramazan ayında bizleri iftiralardan ve iftarıcılardan koru."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika