İmamoğlu ve Yavaş oyunu kullandı

İmamoğlu ve Yavaş oyunu kullandı

sabah saat 08.00 itibariyle sandıklar oy kullanımına açıldı. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında sabah saat 08.00 itibariyle sandıklar oy kullanımına açıldı. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu sandık başına gelerek oyunu kullandı. Mİllet İttifakı Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş da oyunu kullandı.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ailesi ile kahvaltı yaptıktan sonra Beylikdüzünde oyunu kullandı. İmamoğlu oy kullanmaya eşi ve oğluyla geldi. Beylikdüzü Haldun Taner İlkokulu'nda, 1382 Nolu sandıkta oyunu kullanan İmamoğlu, "Bir kişinin bile burnu kanamadan sağlıklı, sıhhatli bir seçim yaşayalım." dedi.

"KİMSENİN BURNU KANAMASIN"

Oyunu kullandıktan sonra İmamoğlu açıklamalarda bulundu:

"Hayırlı olsun, şehrimiz için İstanbulumuz için bugün bir yerel seçim ve gerçekten İstanbul için çok güzel bir netice olacağını düşünüyorum. 5 yıl boyunca tüm Türkiye'nin güzel bir yönetimle buluşması ve demokrasiyle herkesin kucaklandığı milletçe herkesin mutlu yaşadığı şehirler olmasını umut ediyorum. Bir kişinin bile burnu kanamadan sağlıklı sıhhatli bir seçim yaşayalım" dedi.

Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafda, "Ailecek kahvaltımızı yaptık, birazdan oy vermeye gideceğiz. Siz de oyunuzu kullanın ve gördüğünüz herkese lütfen gülümseyin" dedi.

Fotoğraf: Dokuz8haber

Millet İttifakı'nın ortak Ankara Büyükşehir Belediyesi Adayı Mansur Yavaş, yerel seçimler için oyunu kullandı.

Oy pusulasını sandığa attıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mansur Yavaş, "Bugün oyumuzu kullandık. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum. İnşallah güzel bir sonuç çıkacak. Seçmenin iradesi en büyük iradedir. Onun dışında konuşulanların hepsi boştur. Maalesef istemediğimiz şekilde ve en düzeysiz şekilde bir seçim geçirdik. Ama bunun cevabını benim yerime seçmenimiz verecektir. Seçim sonuçları şimdiden Ankara'ya ve Türkiye'ye hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Yavaş, seçim sonuçlarını CHP Genel Merkezi'nde takip edeceğini söyledi.

"MART'IN SONU BAHAR"

Mansur Yavaş’ın oyunu kullanmasının hemen ardından oyunu kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Oyumuzu kullandık hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Milyonlarca vatandaşımız sandığa gidecek oylarını kullanacak. İnşallah hiçbir olay olmadan vatandaşlarımız tercihlerini yapacaklardır. Güzel bir hava, ağaçlar çiçek açmış. İnşallah Mart’ın sonu bahar olur diyoruz" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika