‘İmamoğlu’nun yaptığı konuşma İBB başkan adayından çok bir lider adayı gibiydi’

‘İmamoğlu’nun yaptığı konuşma İBB başkan adayından çok bir lider adayı gibiydi’

Zeyrek, CHP'li İmamoğlu hakkındaysa, "Belediye başkan adayından çok lider adayı gibiydi" ifadelerini kullandı.

YSK'nın İstanbul seçimini iptal etmesinin ardından Deniz Zeyrek'ten adaylarla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. AKP'li Binali Yıldırım'ın açıklamalarında yeniden seçime girecek bir havası olmadığını ifade eden Zeyrek, CHP'li İmamoğlu hakkındaysa, "Belediye başkan adayından çok lider adayı gibiydi" ifadelerini kullandı.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, katıldığı televizyon programında YSK’nın kararı ve AKP ile CHP’nin adaylarının yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Seçimlerin iptaliyle ilgili Abdullah Gül örneğini veren Zeyrek, “Sayın Abdullah Gül, cumhurbaşkanı seçtirilmedi, 367 diye bir şey çıktı ve Abdullah Gül sahaya indi. O sene AK Parti’nin oyları inanılmaz derecede arttı ve sahada Recep Tayyip Erdoğan yoktu, Abdullah Gül vardı. ‘Beni Cumhurbaşkanı seçtirmediler’ mesajıyla dolaştı. Ben benzer şeyin burada da olacağını düşünüyorum” dedi.

BİR LİDER ADAYI GİBİYDİ

Adayların açıklamalarıyla ilgili de Zeyrek, “Binali Yıldırım’ın konuşmasında yeniden seçime girecek bir havada değildi ama Ekrem İmamoğlu çok başka bir havadaydı. Ben bir gazeteci olarak şunu söylüyorum; Bu seçimin iptalinde her kim rol aldıysa Ekrem İmamoğlu’na çalışıyor. Bu kararla ‘Erdoğan’a rakip çıkmıyor’ diye yorumlar yapılıyordu, işte rakibi çıktı. Bugün de YSK’nın bu kararı olup bitenler onu besliyor. Bugün yaptığı konuşma İstanbul büyükşehir belediye başkan adayından çok bir lider adayı gibiydi” ifadelerini kullandı.

Zeyrek, son olarak seçimlerin iptal edilmesinin ardından CHP’nin boykot gibi bir niyetinin olmadığını aksine seçimlere katılacağını belitti.

Politika