İmamoğlu'nun yer aldığı 'Mazbata' oyununa yasak!

İmamoğlu'nun yer aldığı 'Mazbata' oyununa yasak!

İstanbul Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin tartışmalar devam ederken, 'Mazbata Online' adında bir oyun yayınlandı. Oyun, Türkiye Büyük

İstanbul Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin tartışmalar devam ederken, 'Mazbata Online' adında bir oyun yayınlandı. Oyun, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin internet ağında erişime engellendi. 

Ekrem İmamoğlunun animasyonunun yer aldığı 'Mazbata Online' adındaki oyun Meclis'in internet ağında erişime engellendi.

Artı Gerçek'ten Can Bursalı'nın haberine göre, Mazbata Online' adlı oyunda, oy farkı sürekli azalırken aynı zamanda İstanbul'un ilçe sayısı olan 39 sandığa ulaşarak mazbatayı alması hedefleniyor. Oyunun açıklama kısmında ise "Arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz. Oyunumuzda amaç, Imamoolu'nun bütün 39 İstanbul ilçesinin sandıklarını toplamasını sağlamak. Bunun için ister ekranda bulunan Joystick ve Ateş tuşunu kullanın, isterseniz de klavyenizle oynayın" ifadeleri yer alıyor. Oyun esnasında, kullanıcılara Ekrem İmamoğlu'nun seçim sonuçlarına ilişkin konuşmaları da eşlik ediyor. 'Mazbata Online' oyununda mazbatayı aldığında İzmir Marşı çalıyor.

Mazbata Online

ÇOK SAYIDA SİTE ENGELLİ

Öte yandan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin internet ağında, oyun siteleri de dahil olmak üzere çok sayıda internet sitesine erişim engeli olduğu öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika