İmza kampanyası başlattılar

İmza kampanyası başlattılar

İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çalışma izin onayı iptal edilen öğretmenlerinin bir çok öğrencinin hayatında iz bıraktığını belirten öğrenciler, imza kampanyası için ''lütfen imzalayın ve...

İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çalışma izin onayı iptal edilen öğretmenlerinin bir çok öğrencinin hayatında iz bıraktığını belirten öğrenciler, imza kampanyası için ''lütfen imzalayın ve paylaşın ve en kısa zamanda Muharrem Söker öğretmenimizi en sevdiği yere dönmesini sağlayalım'' çağrısını yapıyor.

Öğrenciler tarafından Change.Org'da başlatılan imza kampanyasında şu ifadelere yer veriliyor:

"Yıllardır bir çok öğrencinin hayatında izi olmuş, bizlere fizik dersini, bilimi sevdirmiş, okul günlerimizi aydınlatmış, sorunlarımızı dinlemiş, bazen bir ağabey, bazen bir baba olmuş sevgili saygıdeğer öğretmenimiz Muharrem Söker içindir bu imzalama kampanyası.

Maalesef, bu hafta öğretmenimizin sosyal medyadaki paylaşımlarından dolayı öğretmenlik hayatına son verilmiştir. Sosyal medyadaki basın özgürlüğü, bireyin hür ifadesi bir hiçe sayılıp günümüz politikasının bir oyunu olmuştur. Fikir hürriyeti ve Demokrasi çok önemli kavramlardır. Demokrat olmak karşındakine kendini ifade etme izini ve fırsatı tanımak ve hatta toplumumuza karşıt görüşlerde olunsa bile birbirinin fikirlerine saygı duymayı aşılayan kavram değilimdir peki? Sizde bu düşüncelere katılıyorsanız, lütfen imzalayın ve paylaşın ve en kısa zamanda Muharrem Söker öğretmenimizi en sevdiği yere dönmesini sağlayalım."