İngiltere’de kuyumcu soyguncularına böyle direndiler

 İngiltere'de motosikletlerle bir kuyumcu soymaya gelen hırsızları, yan dükkânın sahibi ve bir minibüs sürücüsü kaçırttı. ingiltere kuyumcu...

 İngiltere'de motosikletlerle bir kuyumcu soymaya gelen hırsızları, yan dükkânın sahibi ve bir minibüs sürücüsü kaçırttı.

Olay, Londra'nın kuzeydoğusundaki Essex bölgesinde meydana geldi. 3 motosikletle kuyumcuyu soymaya gelen 4 kasklı soyguncu, motosikletlerinden inerek ellerindeki çekiçlerle kuyumcunun camlarına vurmaya başladı. Olayı fark eden yan dükkândaki kuaför, dükkânının önünde duran levhayı alarak soygunculara fırlattı.

Çekiçlerle kuyumcunun camlarını kırmaya başladı

Güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntülerde, motosikletli soyguncuların aniden kaldırıma çıktığı, soygunculardan birinin motosikletle kuyumcunun kapısından girmeye çalıştığı ve başarısız olduğu görüldü. Ardından ellerindeki çekiçlerle kuyumcunun camlarını kırmaya başlayan soygunculara, yan dükkândaki kuaför, restoran levhasını atarak karşılık verdi.

Görüntüleri takip eden polis çeteyi yakaladı

Levhanın kendisine fırlatılmasına öfkelenen soyguncu, kuaför dükkânının da camına çekiçle vurarak camı kırdı. Daha sonra bir başka vatandaş, minibüsü ile kaldırıma girerek soyguncuları def etmeye çalıştı, ancak soygunculardan biri minibüsün de ön camını kırdı. Sonrasında, soyguncular, kapıdan girmeye çalıştıkları motosikleti de geride bırakarak olay yerinden kaçtı.

Yerel medya, soyguncu çetesinin lideri Calvin Brown'un (19) gözaltına alındığını ve çıkarıldığı mahkemede 8 yıl hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu. Ayrıca, Brown'un daha önce 5 kez soygundan hapis yattığı belirtildi.