İnsanlık utancı! Yaşamına son vermeden önce İnstagram’dan bu paylaşımı yaptı

İnsanlık utancı! Yaşamına son vermeden önce İnstagram’dan bu paylaşımı yaptı

İstanbul Havalimanı'nda İGA güvenlik personeli olarak çalışan İ.L. Kürt olmasından dolayı dışlandığını ileri süren İ.L. bir not bırakarak intihar etti. İGA'dan edinilen bilgilere göre İ.L.'nin herhangi bir ayrımcılığa...

İstanbul Havalimanı'nda İGA güvenlik personeli olarak çalışan İ.L. Kürt olmasından dolayı dışlandığını ileri süren İ.L. bir not bırakarak intihar etti. İGA'dan edinilen bilgilere göre İ.L.'nin herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmadığı kaydedildi.

İstanbul Havalimanı intihar vakasıyla gündeme geldi. İGA güvenlik personeli olarak çalışan İ.L. isimli şahıs, Instagram sayfasından "Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir ne mutlu kürt ve türküm diyebilene... hakkınızı helal edin." notunu ağlayan bir fotoğrafı ile birlikte paylaştıktan sonra intihar etti.

Üst kattan alt kata atladı

İ.L. isimli genç güvenlik görevlisi, yeni İstanbul Havalimanı'nın açılmasının ardından burada İGA güvenlik personeli olarak çalışmaya başladı. Gece geç saatlerde görev yaptığı sırada sosyal medya hesabına giriş yapan genç, ağlayan fotoğrafı ile birlikte paylaştığı notun ardından terminalin gidiş katından geliş katına atlayarak intihar etti. Arkadaşlarının genci engellemeye çalıştığı ancak başarılı olamadıkları bilgisi verildi.

"İşyerinde bir sorunu yoktu"

İGA'dan edinilen bilgiye göre; personelin işyerinde herhangi bir sorununun olmadığı ifade edilerek, kendi özel hayatında yaşadıklarından dolayı böyle bir şeyi yapmış olabileceğini kaydedildi. Türkiye'nin tüm bölgelerinden insanların birlikte görev yaptığı bir kurum olduklarını ifade eden yetkililer, sorunun şirket baskısı ya da şirket politikalarından kaynaklanmadığını açıkladı.