İntihardan vazgeçirmeye çalıştığı kişi tarafından öldürüldü

İntihardan vazgeçirmeye çalıştığı kişi tarafından öldürüldü

Gaziantep'te aracında yaşamına son vermek isteyen bir kişi, kendisini intihar etmemesi için ikna etmeye çalışan kişiyi öldürdü. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.

 

İddiaya göre, bir süredir psikolojik sorunları olan ve madde bağımlısı olduğu öğrenilen M.Y. isimli zanlı, Şahinbey ilçesi Akkent Mahallesi'ndeki bir sitenin önünde, otomobilinin içinde yaşamına son vermek istedi. Bu esnada yolun karşısında bulunan market işletmecisi Oktay D., durumu fark ederek olaya müdahale etti. Daha sonra öfkelenmeye başlayan M.Y., elindeki silahla Oktay D.'ye ateş etti.

Oktay D., M.Y.'nin silahından çıkan kurşunlar sonucu ağır yaralandı. Yaşanan olayın ardından polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. Oktay D., olay yerine gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Çevredekiler linç etmeye kalktı

Çevredeki vatandaşlar ise M.Y. isimli şahsı linç etmeye çalıştı. Olay yerine gelen polis ekipleri katil zanlısını gözaltına alırken, çevrede geniş güvenlik önlemi alındı. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.