iPhone 12 için kötü haber geldi

iPhone 12 için kötü haber geldi

Apple, her yıl olduğu gibi bu yılın Eylül ayında etkinlik düzenleyecek ve karşımıza yeni iPhone’ları ile çıkacak. Bu yıl boy boy dört adet iPhone 12

Apple, her yıl olduğu gibi bu yılın Eylül ayında etkinlik düzenleyecek ve karşımıza yeni iPhone’ları ile çıkacak. Bu yıl boy boy dört adet iPhone 12 tanıtması beklenen Apple’ın, çok çirkin bir politika izleyeceği ortaya çıktı.

iPhone 12 için kötü haber geldi. Bildiğiniz gibi iPhone 7 ile birlikte 3.5mm kulaklık girişi kaldırılmıştı. Bu yüzden 3.5mm’den Lightning’e çeviri adaptörünü kutu içeriğine ekleyen Apple, iPhone 11 ile bunu kutu içeriğinden çıkarmıştı. Evet artık 4-5 yıl geçmişti herkesin kablosuz kulaklığı vardı bu adaptörün kutu içeriğinden çıkarılması normaldi. Ancak şimdi Apple’ın kutu içeriğini daha da azaltacağı söyleniyor.

iPhone 12 için kötü haber geldi

iPhone 12 modellerinin tamamının kutu içeriğinde Lightning Konnektörlü EarPods kulaklığın olmayacağı iddia edildi. Maliyeti düşürmek için böyle bir yola başvuracak olan Apple, kendince maliyeti düşürse de bunu kullanıcılarına yansıtmayacak. Yani iPhone’un fiyatında bir düşüş görmeyeceğiz.

Lightning Konnektörlü EarPods kulaklığın resmi olarak 229 TL‘ye satıldığını belirtelim. Yani mevcuttaki kulaklığınıza iyi bakın ki iPhone 12 modellerinde de kullanabilin.

Gelen bilgilere göre; 5.4 inçlik model 649 dolar, 6.1 inçlik model 749 dolar, 6.1 inçlik Pro model 999 dolar ve 6,7 inçlik Pro model 1.099 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Yani fiyatlarda bir düşüş yaşanmayacak.

5.4 inç ve 6.1 inçlik düz modelde LCD ekran ve ikili kamera kurulumu 6.1 inç ve 6.7 inçlik Pro modelde ise OLED ekran ve üçlü kamera kurulumu yer alacak. Pro modellerde bir de iPad Pro 2020 ile tanıştığımız LiDAR tarayıcı bulunacak. Bu sayede portre fotoğraflarındaki derinlik daha doğru hesaplanacak ve AR uygulamaları için yeni özellikler eklenebilecek.

Dünyanın en hızlı mobil işlemcisi Apple A14 yonga seti ve 4 GB RAM‘den beslenecek olan bu modeller Türkiye’de bir hayli pahalıya sayılacak.

Örnek vermek gerekirse iPhone 11’in şu an resmi satış fiyatı Türkiye’de 7.399 TL. Amerika‘da iPhone 12’nin aynı fiyattan satışa sunulacak olmasına rağmen güncel kur ve vergilerden dolayı bu model ülkemizde 8.000 TL bandını aşacak.

Koyun güden robot dünyanın ilgisini çekti

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji