iPhone 14 kamerası hakkında ilk şok detaylar ortaya çıktı

iPhone 14 kamerası hakkında ilk şok detaylar ortaya çıktı

iPhone 14 için bugün ortaya ilginç bir iddia atıldı.  Android’in 3 yıl önce yaptığını Apple 2 yıl sonra yapacak!

 

Teknoloji dünyası şu sıralar Eylül ayında tanıtılacak olan ve dış görünüşten başka yenilik sunamayacak olan iPhone 12 modellerine odaklanmış durumda. Bugün ise Ming-Chi Kuo’dan gelen haberler ile iPhone 14 kamerası hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. 

Apple, Android cephesinin 3 yıl önce yaptığını 2 yıl sonra yani 2022 yılında anca yapabilecek gibi görünüyor. TF Securitiess analisti Ming-Chi Kuo, bugün yayınladığı yeni bir raporda Apple’ın iPhone kamera tedarikçileri için planlarını paylaştı. Analist Ming-Chi Kuo, Semco ve Sunny Optical’ın bu yıl Apple tedarik zincirine katıldığını iddia ediyor. Bildiğiniz gibi Apple, tedarik zincirindeki rekabeti artırmak ve maliyetleri azaltmak için düzenli olarak birden fazla tedarikçiden parça tedarik ediyor. Ünlü analist Kuo, bu şirketlerin daha iyi performansla daha kaliteli bileşenler sunabileceğine inanıyor.  

iPhone 14 

İPhone 12 için, Apple’ın gelişmiş otomatik odaklama için Semco’nun top tabanlı ses bobini motorunu kullandığı bildiriliyor. Kuo, 2022 yılında ise, iPhone’un Semco tarafından üretilen periskop telefoto lenslere sahip olacağını belirtiyor. Peki, nedir bu periskop kamera? Periskop kameralar çalışma biçimlerini ifade eder. Kullanıcılar tasarımda bir fark görmezler. Periskop lensler kelimenin tam anlamıyla telefondan dışarı çıkmaz. Bunun yerine fotoğraf kalitesini artırmak için dahili dikey alanı etkin bir şekilde kullanır. Periskop lensler bugün bazı Huawei telefonlarda kullanılıyor. iPhone 12’nin bu sonbaharda dört model ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu modeller 5.4 inç büyüklüğünde iPhone 12, 6.1 inç büyüklüğünde iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ve 6.7 inç büyüklüğünde iPhone 12 Pro Max şeklinde konumlandırılacak. Düz modellerde ikili kamera kurulumu yer alacakken, Pro ve Pro Max modellerde üçlü kameraya ek olarak LiDAR tarayıcı da bulunacak.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra FCC’de ortaya çıktı

Etiketler :