Irak Ordusu: Bağdadi'nin bulunduğu toplantı vuruldu

Irak Ordusu: Bağdadi'nin bulunduğu toplantı vuruldu

Irak ordusu, IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’nin de katıldığı düşünülen üst düzey bir örgüt toplantısının Cumartesi günü Irak'ın Anbar kentinde vurulduğunu duyurdu. Hava saldırısı sonucu 64 militanın öldürüldüğü...

Irak ordusu, IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’nin de katıldığı düşünülen üst düzey bir örgüt toplantısının Cumartesi günü Irak'ın Anbar kentinde vurulduğunu duyurdu. Hava saldırısı sonucu 64 militanın öldürüldüğü belirtilirken, bunlardan 13'ünün IŞİD'in komuta kademesinden olduğu ifade edildi.

Sputnik'in haberine göre, söz konusu 13 isim arasında Bağdadi'nin ismi sayılmazken, IŞİD'in güvenlik sorumlusu Ebu Cenat El Ravi, medya sorumlusu Ebu Zeyd ve Telafer sorumlusu Ebu Asid'in ölenler arasında olduğu açıklandı.

BAĞDADİ, HALEFENİ SEÇMEK İÇİN TOPLANTI DÜZENLEMİŞ

Bağdadi'nin Musul’daki başarısızlığı görüşmek ve halefini seçmek için komutanlarıyla buluşmak üzere 9 Şubat Perşembe günü bir konvoy eşliğinde Rakka’dan ayrıldığı belirtilen açıklamada, konvoyun bir gün sonra araç değiştirmek için Irak’ın Suriye sınırındaki Ebu Kemal yakınlarında durduğu bildirildi.

Irak ordusu tarafından yapılan açıklamada, araçların değiştirilmesinden sonra Bağdadi'nin konvoyunun sınır geçip, Anbar'ın El Kaim ilçesindeki Ubeydi bölgesine geldiği, Irak savaş uçaklarının da gelen istihbarat üzerine toplantı yerini bombaladığı ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya