İş insanı için Azerbaycan'a ambulans uçak!

İş insanı için Azerbaycan'a ambulans uçak!

İş için bulunduğu Azerbaycan’da yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan Türkiyeli iş insanı Surur Aydın, Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

İş için bulunduğu Azerbaycan’da yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan Türkiyeli iş insanı Surur Aydın, Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi. Bu olay akıllara, günlerce hastanede yatak bulamayan ve hayatını kaybeden Aslı Özkısırlar'ı getirdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, konu hakkında Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "İhracat faaliyetleri kapsamında bulunduğu Bakü’de koronavirüse yakalanan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği YK üyesi Sayın Surur Aydın, Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla Gaziantep’e getirildi" ifadelerini kullandı.

Gülle'nin yayımladığı fotoğraflarda, koronavirüse yakalanan Surur Aydın'ın yüzünde maske olmadığı göze çarpıyor.

ekran-resmi-2021-04-11-07-35-33.png

Erdoğan'a ve bakanlara teşekkür

Gülle, açıklamasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya da teşekkür etti. Gülle şu ifadeleri kullandı:

"İhracat ailemizin değerli fertlerinden Sn. Aydın’a acil şifalar dilerken; 'Yol ve kader arkadaşım' dediği ihracatçıları bir defa daha yolda ve darda bırakmayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile sağlık çalışanlarına da teşekkürü borç bilirim."

Sağlık