IŞİD'den temizlenen Palmira'dan son görüntüler...

IŞİD'den temizlenen Palmira'dan son görüntüler...

ABC Haber MerkeziSuriye Ordusu Kaplan Birlikleri, Hizbullah savaşçıları ve İmam Ali Tugayları ile 1 Şubat'ta Palmira'ya girdi. Önce Palmira kalesi alındı. Rusya'nın hava desteğiyle düzenlenen operasyonda IŞİD, ağır kayıplar...

ABC Haber Merkezi

Suriye Ordusu Kaplan Birlikleri, Hizbullah savaşçıları ve İmam Ali Tugayları ile 1 Şubat'ta Palmira'ya girdi. Önce Palmira kalesi alındı. Rusya'nın hava desteğiyle düzenlenen operasyonda IŞİD, ağır kayıplar vererek kaçtı. 2 Şubat'ta Palmira operasyonunun tamamlandığı; IŞİD'in bölgeden tamamen çıkartıldığı, bomba temizliği yapıldığı açıklandı. 'Çölün Gelini' Palmira yeniden özgürlüğüne kavuştu.

Kenti önceki ele geçirişinde onlarca eseri parçalayan, yüzlerce eseri ise satan IŞİD bu kez ünlü Tetrapylon anıtını ve daha önce Suriyelileri sahnesinde infaz ettiği Roma antik tiyatrosunu yerle bir etti.

Kurtarıldığı ilk saatlerde de Palmira'dan görüntüler gelmişti ama antik tiyatrodan ayrıntılı görüntülere yer verilmemişti. Bunun nedeni henüz operasyonun tamamlanmamış olmasıydı. Bir süre Palmira'dan ayrıntılı görüntüler paylaşılmadı. Operasyon tamamlandı bilgisi geldikten günler sonra antik kentten ayrıntılı görüntüler paylaşıldı.

Bugün paylaşılan görüntüler şöyle:
 

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya