IŞİD’in Ankara’da açtığı okullar sorusu Binali Yıldırım’ın önünde

IŞİD’in Ankara’da açtığı okullar sorusu Binali Yıldırım’ın önünde

Başbakan Binali Yıldırım’a IŞİD’in Ankara’da açtığı okulları soran CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede "Ankara'nın Sincan, Altındağ, Etimesgut ve Çubuk...

Başbakan Binali Yıldırım’a IŞİD’in Ankara’da açtığı okulları soran CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede "Ankara'nın Sincan, Altındağ, Etimesgut ve Çubuk ilçelerinde IŞİD'in militan yetiştirmek için yasadışı okul açtığı ve burada eğitim gören çocuklara karne dağıttığı bilgisinin yer aldığını" hatırlattı.

Yeşil, Sincan'da yapılan bir ev baskınında IŞİD'e ait örgüt dokümanlarının yanı sıra, Ankara'da faaliyet gösteren grubun "militan yetiştirme amaçlı dini eğitim verdikleri ve çocuklara yönelik hazırlanan başarı belgeleri bulunduğunu" ifade etti.

"Bu bilgiler ışığında iddianamede yer alan bilgiler doğru mudur?" diyen Yeşil, "doğruysa halkın güvenliğini tehdit eden IŞİD terör örgütünün kurduğu eğitim kurumları hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığına" dair yanıt istedi.

Yeşil, "Hükümetinizin yasa dışı eğitim kurumu açma faaliyetini suç olmaktan çıkarma sebebi nedir? Bu bağlamda olası bir terör eylemi sonrasında ortaya çıkabilecek can kayıplarının sorumluluğu kime ait olacaktır?" diye sordu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem