İsmal Saymaz'dan, 'Ben o maaşı müdürüme veriyorum' diyen Bayülgen’e yanıt

İsmal Saymaz'dan, 'Ben o maaşı müdürüme veriyorum' diyen Bayülgen’e yanıt

Sunucu- oyuncu Okan Bayülgen, devletin kasasındaki yetim hakkından ‘4 maaş’ aldığı için tartışmaların odağına oturan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı

Sunucu- oyuncu Okan Bayülgen, devletin kasasındaki yetim hakkından ‘4 maaş’ aldığı için tartışmaların odağına oturan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşine skandal sözlerle destek vermişti. Gazeteci İsmail Saymaz "Ben o maaşı müdürüme veriyorum" diyen Bayülgen'e çok konuşulacak yanıtlar verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evine dört maaş giriyor” açıklaması yapmıştı. Bunun üzerine Altun çifti tehdit dolu sözlerle cevap vermişti.

Sunucu-oyuncu Okan Bayülgen, devletin kasasındaki yetim hakkından ‘4 maaş’ aldığı için tartışmaların odağına oturan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşine skandal sözlerle destek verdi.

Bir TV kanalındaki programında Bayülgen, “Ben o maaşı zaten kendi müdürüme veriyorum. Buradan bir itibar suikastı yapılıyor” değerlendirmesinde bulunmuştu.  Bayülgen’in destek sözleri, ‘ortağı olduğu ve yakın zamanda yayın hayatına giren televizyonunun tutmaması nedeniyle hükumete yanaşma manevrası olarak’ yorumlanmıştı.

Bayülgen'e bir cevap da gazeteci İsmail Saymaz'dan geldi. Saymaz,  sosyal medye hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Herkes Okan Bayülgen'in müdürü kadar şanslı değil. Aslolan, maaş da değil artık. Maaşı sorulan kamu yöneticisi ve eşinin yanıt vermek yerine, soru yöneltenlere ağzının payını vermeye kalkışması. Soru, orta yerde yanıtsız şekilde duruyor: Bir eve dört maaş giriyor mu, girmiyor mu?"