'İstanbul, Ankara ve Bursa'yı alıyoruz'

'İstanbul, Ankara ve Bursa'yı alıyoruz'

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  İstanbul, Ankara ve Bursa'yı alacaklarını söyledi. Akşener, Türkiye'nin hızla ayrıştığını vurgulayarak "Dostlarınızla, akrabalarınızla, birbirinizle kötü olmayın. Yüz yüze bakamayacak...

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  İstanbul, Ankara ve Bursa'yı alacaklarını söyledi. Akşener, Türkiye'nin hızla ayrıştığını vurgulayarak "Dostlarınızla, akrabalarınızla, birbirinizle kötü olmayın. Yüz yüze bakamayacak hale gelmeyin" dedi.

31 Mart’ta hükümetin lanse ettiğinin aksine sadece yerel yöneticilerin belirleneceğini vurgulayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı söylemlerden uzak durulmasını istedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş insanları ve partililerle biraraya gelen Akşener, Bodrum Belediye Başkanı adayı Mehmet Tosun için destek istedi.

akşener

Akşener konuşmasında özetle şunları söyledi:

"TEPEDEKİLERİN KAVGASINA ALDIRMAYIN"

Seçim kampanyasına başladığımızdan beri hep ilçeleri geziyorum. Hep şunu söyledim. Bu bir belediye seçimidir. Muhtar, belediye başkanı, belediye meclis üyeleri seçeceksiniz. Sakın ola ki tepedekilerin kavgasına, gürültüsüne aldırmayın. Dostlarınızla, arkadaşlarınızla, ahbaplarınızla, akrabalarınızla birbirinizle kötü olmayın. Yüz yüze bakamayacak hale gelmeyin. Tüm konuşmalarım içinde en çok alkışı bu alırdı; ama sizinle paylaşmak durumundayım, ilk defa Niğde’de bu sözlerim hiç alkışlanmadı. Türkiye’nin nasıl hızla ayrıştığının bir göstergesidir. Çok ilginçtir, bugün Ankara’nın birkaç ilçesini gezdim. Onlara da aynı şeyleri söyledim. Orada da alkışlanmadı. Burada alkışlandı. Demem o ki burası bir kardeşlik adası, özgürlük adası. Demek ki burada yaşayanlar ve Bodrum’u bir yaşam yeri olarak tercih edenlerin de kararı bu yönde.

"İSTANBUL’U, ANKARA’YI, BURSA’YI ALIYORUZ"

Temel soru şu; ‘Yorgunum, bırakıyorum’ deyip de, İYİ Parti’yi kurmamış olsaydık, nasıl bir seçim süreci olacaktı? Neden iktidar partisi bizim seçime girmememizi istedi? Neden bizimle kavga ediyorlar, neden beni tutuklatmak istiyorlar? Kale sayılan Bursa gidiyor. İYİ Parti kurulmamış olsaydı bu olur muydu? İstanbul’u ve Ankara’yı alıyoruz. Kutuplaşmayı isteyenlere inat, kutuplaşmayı ortadan kaldıran bir seçim atmosferini burada gördüm. Harika bir şey bu…

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika