İstanbul Ticaret Borsası Başkanı: Soylu'yu protesto edenler Pontus

İstanbul Ticaret Borsası Başkanı: Soylu'yu protesto edenler Pontus

 İstanbul Ticaret Borsası  (İTB) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Ç. Ali Kopuz, Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu protesto edenlere ve CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na...

 İstanbul Ticaret Borsası  (İTB) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Ç. Ali Kopuz, Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu protesto edenlere ve CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na “Pontus” dedi.

Kopuz twitter hesabından, “Süleyman Soylu’yu protesto eden gruba bakın, tamamı Ekrem gibi müslüman gözüken Pontuslar” diye yazdı. Kopuz, daha sonra attığı bir tweet’te ise yanlış anlaşıldığını iddia ederek şöyle yazdı: “Okuduğunu anlamak güzel bir haslettir Trabzonlulara laf söylemek kimsenin haddi değil makaryosun heykelini diken adama tepki göstermeyen ama Trabzonun has milliyetçi bir evladına tepki gösterenlere tepkimiz.”

Ali Kopuz 2013 yılı Mayıs ayında yapılan İstanbul Ticaret Borsası seçimlerinde meclis üyeliğine ve akabinde yapılan seçimlerde yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Kopuz aynı zamanda 2013 yılından beri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı.