İstanbul'da 2 ayda 13 otomobil çalan 4 şüpheli yakalandı

İstanbul'da 2 ayda 13 otomobil çalan 4 şüpheli yakalandı

İstanbul'da 2 ay içerisinde 13 otomobil çalan 4 şüpheli yakalandı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, otomobil çaldıkları anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri Küçükçekmece, Esenyurt, Beylikdüzü, Sefaköy ve Halkalı'da son zamanlarda otomobil hırsızlığı şikayetlerinin artmasının ardından çalışma başlattı. Ekipler hırsızlık çetesinin özellikle Metrobüs ve Metro durakları çevresine park edilen otomobilleri çaldıklarını tespit etti. Şüphelilerin bir cihazla otomobillerin kilit sistemini bozduktan sonra kendi anahtarlarıyla araçları çalıştırdıkları ve bu yöntemle 2 ay içerisinde 13 otomobili çaldıkları belirlendi. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansıdı.

Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin Salim A.(48), Gaffar M.(36), Müslüm K.(41) ve İbrahim Halil G.(38) olduğunu tespit edildi. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde sürücü otomobili park edip ayrıldıktan sonra şüpheliler otomobilin yanına gidiyor. Kısa süre içerisinde kilidini açtıktan sonra çalıştırarak uzaklaşıyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa