İstanbul'da banyodaki kadını pencereden gözetleyen tacizci tutuklandı

İstanbul'da banyodaki kadını pencereden gözetleyen tacizci tutuklandı

İstanbul Maltepe'de evinde duş alan kadını pencereden izleyen bir kişi, kadının kocası tarafından sokak ortasında yakalanarak dövüldü. Tacizci, ''Abi elini ayağını öpeyim, vallahi aklım başımda değil. Ne olur polise verme'' dedi.

İstanbul'da banyodaki bir kadını pencereden gözetlerken yakalanan kişi tutuklandı. İstanbul Maltepe'de evinde duş alan kadını pencereden izleyen bir kişi, kadının kocası tarafından sokak ortasında yakalanarak dövüldü. Tacizci,   ''Abi elini ayağını öpeyim, vallahi aklım başımda değil. Ne olur polise verme'' dedi.

Olay, dün saat 07.30 sıralarında Maltepe ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 5 katlı binanın bodrum katında oturan K.K. banyoya girdi.

Duş aldığı sırada bir kişinin banyo penceresinden kendisini izlediğini fark ederek durumu eşi R.K.'ya söyledi.

Ramazan K., şüpheli Muhammed Ç.'yi (22) kovalamaya başladı. Sokakta yaşanan kovalamacanın ardından şüpheli yakalandı. Ramazan K. şüpheliyi yere yatırıp tokatladı. Tacizci, R.K.'nın elini öperek, “Abi elini ayağını öpeyim, vallahi aklım başımda değil, yemin ediyorum. Abi ne olur polise verme abi'' dedi.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen polis ekipleri, şüpheli Muhammed Ç.'yi gözaltına alarak Küçükyalı Polis Merkezi'ne götürdü. Şüphelinin yapılan üst aramasında ceplerinde kadın iç çamaşırları bulundu.Polis olay yerinde yaptığı incelemede ise yerde içinde kimlik bulunan bir cüzdan buldu. Cüzdanın sahibine ulaşan polis, şüphelinin üzerindeki iç çamaşırlarının cüzdan sahibinin eşine ait olduğu ortaya çıktı.

Muhammed Ç.'nin iç çamaşırlarını sokaktaki çöp kutusundan aldığını söylediği öğrenildi.

İfadesi ortaya çıktı

Şüpheli Muhammed Ç. emniyetteki ifadesinde olay günü işe gitmek için evden çıktığını ve bir binanın önünden geçerken su sesi duyduğunu söyledi.

Binanın önünde durakladığını ve sesin zemin kattaki daireden geldiğini söyleyen Muhammed Ç. "Banyo penceresi yere yakın olduğu için pencerenin dibine kadar yaklaştım ve su sesinin buradan geldiğine emin oldum. Daha sonra bir an kendimi kaybettim ve eğilerek banyo penceresinden içeri baktım. Banyo penceresi yarım açık vaziyetteydi. Bir süre pencereden içeri baktım ancak içerisi görünmediği için içerideki kişiyi göremedim" dedi.

Muhammed Ç. şöyle devam etti:

"Bir iki sokak kaçtıktan sonra ismini sonradan R.K. olarak öğrendiğim ve içeriye baktığım dairenin sahibi olan kişi beni yakaladı. Daha sonra beni yakaladığı sokağa polisler geldi. Banyo penceresinin sinekliğini yırtmadım. Ben pencereden bakarken sineklik yırtıktı. Pencereden içeri bakarken banyoda bulunan ismini sonradan öğrendim kadının kendisini ya da evini daha önce gözetlemedim. Böyle bir olayı ilk defa yaptım. Pişmanım.''

Yapılan işlemlerinin ardından Kartal Anadolu Adliyesi'ne sevk edilen Muhammed Ç. "Özel hayatın gizliliğini ihlal etme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.