İstanbul'da iş görüşmesinde taciz iddiası: Şüpheli serbest bırakıldı

İstanbul'da iş görüşmesinde taciz iddiası: Şüpheli serbest bırakıldı

İki taraf da birbirinden şikâyetçi oldu

İstanbul Üsküdar'da bir danışmanlık merkezine iş görüşmesi için giden kadının taciz edildiği öne sürüldü. Taciz şüphelisi Hasan Y. ise kadının ağabeyinden alacaklı olduğunu ve onun kendisine saldırdığını iddia etti. Taraflar birbirlerinden şikâyetçi oldu. Hasan Y., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İstanbul'un Üsküdar ilçesi Selimiye Mahallesi'nde bulunan bir danışmanlık merkezinde önceki gün öğle saatlerinde iddiaya göre, Ü.O. iş görüşmesi sırasında Hasan Y.'nin tacizine uğradı. Ü.O.'nun pencereden dışarı doğru "İmdat, tecavüz etmeye çalışıyorlar" şeklinde bağırdığını duyanlar durumu polise bildirdi.

Ardından Ü.O., iş yerinden dışarı doğru koşan Hasan Y.'nin peşine takıldı. Gelen polis ekipleri, Ü.O. ile Hasan Y.'yi Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği'ne götürdü.

Burada alınan ifadelerinde Ü.O., iş görüşmesine gittiği merkezde Hasan Y.'nin tacizine uğradığını ileri sürerken, Hasan Y. ise ağabeyinden alacaklı olduğu kadının kendisine saldırdığını iddia etti.

İki taraf da birbirlerinden şikâyetçi olurken, Hasan Y. ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. 

Gündem