İşte AK Parti kulislerinde Lütfi Elvan yorumları

İşte AK Parti kulislerinde Lütfi Elvan yorumları

Erdoğan’ın iki hafta önceki grup toplantısında yaptığı “faizi savunanla yol yürümem” sözlerini alkışlamaması ile gündem olan Elvan’ın istifası AKP’de sürpriz olarak görülmüyor.

AK Parti kulislerinden yansıyan bilgilere göre, Berat Albayrak’ın istifasının ardından, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na getirilen Lütfi Elvan, kendisinden 3 gün önce Merkez Bankası Başkanlığı’na atanan ve Mart ayında görevden alınan Naci Ağbal gibi, faiz indirimine karşı çıktığı için istifa etmek zorunda kaldı.

Erdoğan’ın iki hafta önceki grup toplantısında yaptığı “faizi savunanla yol yürümem” sözlerini alkışlamaması ile gündem olan Elvan’ın istifası AKP’de sürpriz olarak görülmüyor, hatta parti kulislerinde, “görev değişimi, piyasalar tarafından satın alındığı için dövizde de ciddi bir dalgalanma yaratmadı” yorumu yapılıyor.

Nureddin Nebati’nin 25 Kasım’da, Twitter hesabından yeni ekonomi politikasına destek veren açıklamalarına da dikkat çekilerek, “Maliye Bakanlığı ile ilgili bakan yerine bakan yardımcısı açıklama yapıyorsa ve parti yöneticileri de bunu paylaşıyorsa, oradan değişim işareti verilmiştir” diye ifade ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem