İşte AKP-MHP ittifakına Meral Akşener’e ‘evine dön’ çağrısı yaptıran sır anket

İşte AKP-MHP ittifakına  Meral Akşener’e ‘evine dön’ çağrısı yaptıran sır  anket

AKP-MHP saflarını karıştıran anket AKSOY Araştırma'dan geldi. Anket sonuçlarında MHP'nin baraj atında kaldığı ortaya çıkarken, Millet İttifakının olası Cumhurbaşkanı Adaylar Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu isimleri üzerinde ...

AKP-MHP saflarını karıştıran anket AKSOY Araştırma'dan geldi. Anket sonuçlarında MHP'nin baraj atında kaldığı ortaya çıkarken, Millet İttifakının olası Cumhurbaşkanı Adaylar Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu isimleri üze rinde dikkat çeken bir detay da bulunuyor. 

Aksoy Araştırma, yaptığı seçim anketi sonucu Cumhur İttifakı'nın oylarının yüzde 46.8'de kaldığını söyledi. Anketteki veriler dikkat çekti.

Aksoy Araştırma Türkiye'nin nabzını tutan son verileri Gerçek Gündem ile paylaştı. İşte Akşener'den Kılıçdaroğlu'na Mansur Yavaş'tan Ekrem İmamoğlu'na tüm siyasetçilerin son durumu.  

BU PAZAR SEÇİM OLSA

Aksoy Araştırma'nın anketinde "Bu pazar bir milletvekilli seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu soruldu. Ankete katılanların yüzde 31,5'i AKP'ye, yüzde 6,6'sı ise MHP'ye oy vereceğini belirtirken, kararszıların oyları dağıtıldığında bu oranlar AKP'de yüzde 38,3'e, MHP'de ise yüzde 8,5'e çıkıyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Ankette "Önümüzdeki pazar cumhurbaşkanlığı seçimi olsa ve sadece sayacağım ismler aday olsa hangisine oy verirsiniz?" sorusu soruldu.

Aday olarak ise Recep Tayyip Erdoğan dışında Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Ali Babacan, Abdullah Gül, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş, ve Ahmet Davutoğlu'nun isimleri yer aldı. Ankete göre sadece Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş Erdoğan'dan daha yüksek oy oranına sahip oldu.  

İlgili Haberler
Etiketler :