İşte her yönüyle Snapdragon 782G

İşte her yönüyle Snapdragon 782G

Mobil işlemci dünyasının en önemli ismi konumunda olan Qualcomm yeni yonga setini resmen tanıttı.

 

 Akıllı telefon dünyası birçok farklı rekabetin baş gösterdiği bir mecra. Kimi zaman işletim sistemi pazarındaki iOS ve Android’in karşılaştırıldığını görüyoruz kimi zaman ise doğrudan Apple ve Samsung gibi akıllı telefon markalarının.

Ancak son günlerde ortaya çıkan yeni modellerler birlikte mobil işlemci rekabetinin kızıştığını ve bu konuda şimdilik Qualcomm’un MediaTek’ten bir adım önde gittiğini söyleyebiliriz.

Intel, Qualcomm için çip üretmeye başlayacak

Henüz bir hafta önce yeni amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini tanıtan Qualcomm, şimdi de orta segmentte güçlü telefonlara can verecek olan Snapdragon 782G modeliyle karşımıza çıktı. Yeni yonga seti bünyesinde 1 x 2,71GHz Cortex-A78, 3 x 2,40GHz Cortex-A78, 4 x 1,80GHz Cortex-A55 çekirdek bulunduruyor. Ayrıca yonga setinin Adreno 642L grafik birimine sahip olduğunu da belirtelim.

Qualcomm Snapdragon 888 ayrıntıları belli oldu!

Snapdragon 782G özellikleri ile göz doldurdu

Yeni yonga setinin biraz daha detayına inecek olursak, gücünü Snapdragon 782G’de alan telefonlar 16GB’a kadar RAM takviyesinde bulunabilecekler. Ayrıca bu yonga setinin 144Hz’ye kadar ekran yenileme hızını ve FullHD Plus ekran çözünürlüğünü desteklediğini de hatırlatalım.

Snapdragon 898 kullanacak ilk telefon

Kamera konusunda da bonkör davranan Snapdragon 782G, 200MP’lik ana kamerayı destekleyebilir durumda. Gelen bilgilere göre bu işlemci kümesiyle tanıtılacak ilk telefon ise Honor’un Honor 80 modeli olacak. Bakalım Qualcomm’un bu hamlesine MediaTek’den nasıl yanıt gelecek?

Twitter işten çıkarmalara nihayet son veriyor

Etiketler :