İsveç’te sayılar acı söylüyor

İsveç’te sayılar acı söylüyor

İşveç, koronavirüs savaşında alarm veriyor. Komşu ülkeler Finalndiya, Norveç ve Danimarka’da koronadan dün hiç ölüm kaydedilmezken, İsveç’te 96 kişi

İşveç, koronavirüs savaşında alarm veriyor. Komşu ülkeler Finlandiya, Norveç ve Danimarka’da koronadan dün hiç ölüm kaydedilmezken, İsveç’te 96 kişi hayatını kaybetti.

Ali Haydar NERGİS

İskandinav ülkelerinde  koronavirüs verileri açıkladı. İsveç’te sayılar acı söylüyor. Komşu ülkeler Finlandiya, Norveç ve Danimarka’da, 26 Mayıs günü hiç ölüm kaydedilmezken İsveç’teki hastanelerde 96  yaşamını kaybetti.

İsveç’te, her 1 milyon kişiden 409’u koronadan hayatını kaybetti

İsveç Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü verilerine göre, 12- 26 mayıs tarihleri arasında, koronadan Norveç’te 6, Finlandiya’da, 28, Danimarka’da 30 kişi ölürken, İsveç’te aynı tarihler arasından 665 ölüm kaydedildi.

Krorna salgının başladığı günden 26 mayıs tarihine dek toplam olarak Norveç’te 235, Finlandiya’da 312, Danimarka’da 563 kişi ölürken , İsveç’te 4 bin 125 kişi öldü.Şimdiye kadar toplam ölen sayısı:

1 milyon nüfus başına düşen ölü sayısı Norveç’te 43, Finlandiya’da 56, Danimarka’da 97 iken , İsveç’te, her 1 milyon kişiden 409’u koronadan hayatını kaybetti.

Kuzey ülkeleri arasında en fazla nüfusa sahip İsveç’te koronadan ölü sayısı da yüksek oldu. Kuzey ülkelerindeki nüfus sayıları da şöyle:

  • Norveç: 5 milyon 368 bin

    Finlandiya: 5 milyon 552 bin

    Danimarka: 5 milyon 823 bin

    İsveç: 10 milyon 328 bin

Etiketler :

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dünya