İtalyan doktordan çarpıcı iddia: Virüs artık ölümcül bir tehdit olmaktan çıktı

İtalyan doktordan çarpıcı iddia: Virüs artık ölümcül bir tehdit olmaktan çıktı

Son günlerde yapılan testlerde saptanan virüs miktarının eskiye göre çok az olduğunu, virüsün artık ölümcül bir tehdit olmaktan çıktığını söyledi

İtalya’da koronavirüsten en ağır etkilenen kuzey bölgesindeki önemli bir hastanenin başhekimi, ilginç bir açıklama yaptı. Son günlerde yapılan testlerde saptanan virüs miktarının eskiye göre çok az olduğunu, virüsün artık ölümcül bir tehdit olmaktan çıktığını söyledi...

İtalya’da televizyonda konuşan bir başhekim, Kovid 19’un gücünü kaybettiğini ve çok daha az ölümcül hale geldiğini söyledi.

Salgının kaynağını oluşturan Lombardi bölgesindeki Milano şehrinde bulunan San Rafael Hastanesi’nin başhekimi, doktor Alberto Zangrillo “Aslında virüsün artık İtalya’da klinik olarak varolmadığını söyleyebiliriz” dedi.

"İKİNCİ DALGA TEHLİKESİ ABARTILIYOR"

Son 10 günde yapılan testlerde saptanan virüs miktarının, bir ay öncesine göre çok çok daha az olduğunu belirten Zangrillo, bazı uzmanların olası ikinci dalga tehlikesini abarttığını savundu.

Eski başbakanlardan Berluskoni’nin de doktoru olan Zangrillo, “Tekrar normal bir ülke haline gelmeliyiz. Ülkeyi terörize etmenin sorumluluğunu birilerinin üstlenmesi gerek” dedi.

İlk koronavirüs vakasının 21 şubat’ta saptanmasından sonra uzun süre karantinada kalan İtalya’da Mayıs sonu itibarıyla 230 binden fazla vaka görüldü, 33 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

Önlemlerin haftalardır adım adım gevşetildiği ülkede büyük ölçüde normal hayata dönülmüş durumda.

Polis ‘yanlışlıkla’ doktoru başından vurdu

ABC GAZETESİ TWİTTER

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya