İTÜ'nün kapısı AKP'li vekilin 'evet' propagandasına açık, öğrencilerin 'hayır' bildirisine kapalı!

İTÜ'nün kapısı AKP'li vekilin 'evet' propagandasına açık, öğrencilerin 'hayır' bildirisine kapalı!

Üniversite yönetimleri referanduma yönelik "evet" kampanyalarına kapılarını sonuna dek açarken, "hayır" çalışmasına tahammülerinin olmaması dikkat çekiyor. Bunun son örneklerinden biri de bugün İstanbul Teknik Üniversitesi...

Üniversite yönetimleri referanduma yönelik "evet" kampanyalarına kapılarını sonuna dek açarken, "hayır" çalışmasına tahammülerinin olmaması dikkat çekiyor. Bunun son örneklerinden biri de bugün İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Masla yerleşkesinde yaşandı. 

soL'da yer alan habere göre, bugün sabah saatlerinde İTÜ Maslak yerleşkesi önünde bir araya gelen Türkiye Komünist Gençliği (TKG) üyesi öğrenciler, TKP'nin "Yetmez ama hayır" bildirisini dağıtmaya başladı. Kısa süre sonra öğrencilerin çalışmasına özel gğvenlik görevlileri müdahale etti. "Yetmez ama hayır" bildirisnin dağıtımını engellemek isteyen özel güvenlik görevlileri, öğrencilere hakaret ve tehditler savurdu.

Yasal ve meşru haklarını kullanarak TKP bildirisini dağıttıklarını belirten Türkiye Komünist Gençliği üyesi öğrenciler, çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Öğrenciler ve çevrede bulunan birçok kişi, özel güvenlik görevlilerinin keyfi ve hukuksuz müdahalesine tepki gösterdi. "Yetmez ama hayır" bildirisi dağıtım çalışması, çok sayıda öğrencinin katılımıyla devam etti.

AKP'Lİ VEKİL İTÜ TAŞKIŞLA YERLEŞKESİNDE "EVET" PROPAGANDASI YAPTI

İTÜ yönetimi bir yandan "hayır" çalışmalarını zorbalıkla engellemeye çalışırken, diğer yandan da üniversitenin kapılarını gerici propagandalara ve AKP milletvekillerine sonuna kadar açmaya devam ediyor. Dün Taşkışla yerleşkesinde AKP İstanbul milletvekili Ali Haydar Yıldız'ın katıldığı bir etkinlik düzenlenmişti. İTÜ ögrencilerine duyurulmadan, üniversite dışından getirdikleri öğrencilerle gerçekleştirilen etkinliğin konusu ise "evet" propgandası yapılmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem