İYİ Partili Hüseyin Filiz: Son 17 ayda 134 polis intihar etti

İYİ Partili Hüseyin Filiz: Son 17 ayda 134 polis intihar etti

İYİ Partili İmam Hüseyin Filiz, TBMM’de polis intiharlarını gündeme getirerek 2021’de 109, 2022’nin ilk beş ayında 25 polisin intihar ettiğini açıkladı. Filiz, ayrıca veriler göre neredeyse son 10 yılda her gün bir polisin istifa ettiğini söyledi.

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz, TBMM Genel Kurulu'nda “Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin dünkü görüşmeleri sırasında söz aldı. Filiz, şunları söyledi:

“Resmî kaynaklara göre, son on yılda istifa eden polis sayısı 3 bin 109 yani neredeyse her gün 1 polisimiz istifa etmiştir. Ayrıca, 2021 yılında 109, 2022 yılının ilk beş ayında ise 25 polisimiz intihar etmiştir. Son olarak geçen hafta, Şırnak’ta görev yapan Özel Harekât Polisi Alparslan Soylu kendisine ağır hakaretler ve küfürler ederek mobbing yapan polis müdürlerinin ismini vererek intihar etti. Notundaki ‘Yaratan Rabb’imiz intihar eden beni ve cümlesini affetsin, dua edin. Ben aç susuz yaşarım lakin onuruma, şerefime yapılan aşağılamayla yaşayamam’ ifadeleri üzerinde ciddiyetle durulmalıdır. Kaybettiğimiz tüm polislerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve polis teşkilatımıza başsağlığı diliyorum.

Konuyu siyasetin dışında değerlendiriyor, ilgililerin gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyor, Genel Kurulu saygılarımla selamlıyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika